http://static.iltalehti.fi/uutiset/14731533_uu.jpg
http://www.kaleva.fi/kuvagalleria/presidenttiehdokkaiden-puolisot/6836;1;20;2011
SEURAAVA PRESIDENTTIPARIMME: KUMMAN VALITSETTE ?
9
<50
Vastaukset
- ei tappisilmälle
Haaviston
- jos homolta?
Kysyyy??
- Sauli+Jenni
Ei ole mitään ongelmaa. Vaalitulos on selvä ja Niinistö vie voiton. Se ennustettiin jo ennen joulua.
kansa ei ole vielä valmis hyväksymään homopariskuntaa keulakuvaksi. Siihen se Haaviston kannatus kaatuu lopulta. Vaikka pätevä ja hyvä tyyppi on mutta ei käy.
Jos Haavisto olisi sinkku eikä vakikumppania niin sitten en olisi varma kuka menee linnaan... - Rötösherralle ei
Minä en taas hyväksy epärehellistä presidentiksi. Niinistöltä "unohtui" edellisellä kerralla mm. Novan 40 000€ lahjukset ilmoittamtta.
- Outo maailma
Oli koko pressa vaaleissa huonot vaihtoehdot. Mutta Niinistölle äänet . Homo vs hetero jos oot normaali niin hetero on valintani.
Lipponen oli pohjanoteraus ehdokkaista ja Biudee - Edfalc
Ilman muuta Niinistö. Selvästi pätevämpi ja rehellisempi näistä ehdokkaista.
- Asdertson
Presidentin valitsee Suomessa Suomen kansa.
Sen sijaan puolisonsa presidentti valitsee itse.
Vai lukiko äänestyslipuissa Vuokko Väyrysen nimi jossain?- Äänikäytös
Annetaan nyt etelän päättää kumman valitsevat. Haavisto tai Niinistö?
Etelän äänillä on ollut suurempi merkitys aina, joten pättäköön nyt kerrankin keskenään kumpi on haka. Nytkö sitten muka maaseudun ääniä tarvittaisiin! - Kuntavaalit syksyllä
Äänikäytös kirjoitti:
Annetaan nyt etelän päättää kumman valitsevat. Haavisto tai Niinistö?
Etelän äänillä on ollut suurempi merkitys aina, joten pättäköön nyt kerrankin keskenään kumpi on haka. Nytkö sitten muka maaseudun ääniä tarvittaisiin!Syksyllä on edessä kunnallisvaalit. Teemana mm. kuntauudistus, jota kokoomus kovasti eteenpäin vie.
Pitäisikö nyt vahvistaa eli palkita etukäteen kokoomusta tulevasta kuntauudistuksesta?
Presidentti Haaviston kanssa pystymme kyllä elämään.
Suomen kunnat raunioittavan kokoomuksen kanssa elämisestä en olisi niinkään varma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907