Haavisto hakee väärään tehtävään

valeproffa

Hän aiheuttaisi Suomelle mittavia vaikeuksia ulkopolitiikassa. Hänen koulutus ja ammattitaito ei riitä tehtäviin. Lisäksi suljemme pois satoja valtioiden päämiehiä, jotka eivät hyväksy hänen poliittista ja seksuaalista suuntautumista. Hänen puolisonsa (http://fi.wikipedia.org/wiki/Mestitsit) on myös maasta, joka ei ole monenkaan valtion päämiehen mieleen.
Tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta kannattavat eivät hyväksi lapsivaimon hakemista vaikeuksissa olevasta maasta.

Koulutuksen ja mielipiteiden perusteella hänelle sopisi paremmin esim. Setan sihteerin työ.

6

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikään väittämistäsi ei pidä paikkaansa. Sen sijaan sanomalehti Kalevan kolumnisti oivalsi osuvasti Pekka Haaviston heikkouden: "Haavisto on aivan liian fiksu noin mitättömään virkaan."

      • Heikko haavisto

      • -----,,,,-------
        Heikko haavisto kirjoitti:

        Kaikki on totta. Lisäksi hän on tämän linkin mukaan huijari.

        http://ollipusa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/94860-missä-ovat-presidenttiehdokas-haaviston-näytöt

        Minua alkoi nyt pelottaa...Olenko minä syyllistynyt petokseen kun en ole ilmoittanut CV:ssäni, että en ole tohtori? Oletteko te kaikki muut ei-tohtorit ilmoittaneet tuon CV:ssänne? Kertokaa, pliis....


    • Stasin VIHREÄ liike

      Haavisto on HOMOSEKSUAALI JA ON ILMEISEMMIN OSTANUT JONKUN RANTAPOJAN ELI "DOLLY-BOYN" VAIMOKSEEN.
      MAHTAA PASKA HAISTA MÄNTYNIEMESSÄ, JOS VAALIT VOITTAA.
      SUOMEN KANSA ON TODELLA TYHMÄ, MIKÄLI TUON HOMON PRESIDENTIKSEEN ÄÄNESTÄÄ.
      KAIKENMAAILMAN SIIDEREITÄ JUOVAT HELSINGIN YLIOPISTON ERILAISUUTEEN HULLAANTUNEET OPISKELIJA TYTTÖSET JA TAKKU-TUKKA SIVARI POJAT ÄÄNESTÄVÄT TÄTÄ NIIN VEHREÄÄ JA UUSIA AATTEITA TUOVAA SUVAITSEVAISTA RATTOPOJAN ISKENYTTÄ HI.-NTTIÄ.
      --Muistakaa 1 tärkeä seikka:
      Vihreä-liike oli aikoinaan DDR masinoima liike, jolla oli tarkoitus sekoittaa Länsi-Saksan poliittinen kenttä.
      -Suomen "intellektuellit kommunistit" ottivat tuon vihreän aatteen käyttöön, kun vanhakantainen nk. "kommaripolitiikka" ei enää purrut!
      Tämä meidän Vihreä-liike on 100% Stasin entisten vakoojien perustama KlikkI !
      Kommunistinen liike, ja EI MITÄÄN MUUTA !

    • Yo Haavisto

      Mahtaisko riittää koulutus EDES setan sihteeerin hommiin:/

      Yleensä kun naiset hakee sihteerintöitä niin heiltä vaaditaan VÄHINTÄÄN merkonomikoulutus. Haavisto ei ole EDES MERKONOMI. Pelkkä ylioppilas.

      • Älykäs pressaksi.

        Koulutus ei nykyään ole monessakaan paikassa peruste, mutta äly ja kokemus on. Presidentille ei ole asetettu pätevyysvaatimuksia. Presidenttiksi kelpaa se, jonka kansa valitsee, ikäänkuon työhönottohaastattelussa. Mielestäni Haavisto on älykkyytensä näyttänyt moninkertaisesti. Hänen arvomaailmansa on lähellä omaani.

        En väitä, etteikö Niinistö olisi älykäs, mutta ongelma on, että hän ei sano mitään. Jatkuvasti ympäripyöreitä latteuksia. Ei enää toista "Jottai tarttis tehrä" -presidenttiä. Toinen ongelma on tuo kylmä oikeistolaisuus ja varakkaisen etujen vaaliminen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      129
      3917
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3371
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3315
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3257
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2885
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2697
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      68
      2421
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2357
    Aihe