Ei hyvä.. Sen tietää että menee veriseksi jos niin todella käy että Saddam palutetaan Irakiin. Saddamin kannattajat taatusti yrittää vapauttaa diktaattorinsa, siitä ei pääse yli eikä ympäri.
Hussein Irakilaisille?! Mitä V***ua?!
Judge
6332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko niitä?
Esimerkiksi Fallujassa, jonne liittouman joukoilla ei ole mitään asiaa.
Sehän olisikin hienoa, jos saisivat Saddamin pelastettua kuolemantuomiolta. Ketään ei saa tuomita kuolemaan. Silti epäilen, ettei Saddamin tukijoukoilla ole mitään jakoa enää Irakissa.
ettäkun maailmassa vain toinen roisto saa toisen roiston kiinni niin tämä saa sitten murhata toisen omien jälkien peittelemiseksi,kuten Bush saa thedä tavallaan määräämällä Saddamin polusta.
Ei ole mitään oikeutta tässä.
Hän tietää miten Irakissa tullaan tuomitsemaan ja käyttää asiaa tähän.
Sotarikollinen Bush samalle tuomiolle!Mutta Foorumi Haagiin molemmille!
USA kerjää tällä taas lisää vihollisia maailmasta-minuakin jo alkaa vituttamaan nuo jenkit.
Taidanpa laittaa porttikiellon firmaani.
"Saddam" luovutetaan "juridisesti" irakilaisille. Fyysisesti hänet pidetään edelleen Yhdysvaltojen hoiteissa.
Tietysti kaikki tietävät ettei sieltä kuopasta ainakaan oikeaa Saddamia kaivettu. Saapa nähdä mitä keksivät.
etäävääräse on ,jenkit kiristävät oikeaa jos kiinni saavat-pitämään suunsa vaikka sitten rahallaja armahtamalla kunhan Sddamei vaan möläise mitätietää USA sta ja kertoisi koko lähi-idän salat julki!
Tämäon helppoa päätellä!