SOINI TAKTIKOI NEROKKAASTI JA KIRISTÄÄ KOKOOMUSTA LOPETTAMAAN MAMUJEN HYYSÄÄMISEN. SE MAKSAA NIINISTÖLLE PRESIDENTINPAIKAN JOS EI HETI ILMOITA SIIRTYNEENSÄ PERUSSUOMALAISTEN KANNALLE MAAHANMUUTTOPOLITIIKASSA.
KUN NIIN TEKEE, SOINI ILMOITTAA HETI ÄÄNESTÄVÄNSÄ NIINISTÖÄ JA SAMOIN 0.5 MILJOONAA PERUSSUOMALAISTA.
ON SE IHME NERO TUO SOINI!
KUN NIIN TEKEE, SOINI ILMOITTAA HETI ÄÄNESTÄVÄNSÄ NIINISTÖÄ JA SAMOIN 0.5 MILJOONAA PERUSSUOMALAISTA.
ON SE IHME NERO TUO SOINI!
Vastaukset 6
Vanhimmat
HÄN ON AJATUSTEN VANTAANJOKI. Sielukkuuden Suomenlahti.
Minullakin on Timo niminen nalle, jota aina rutistan, ennen nukkumaanmenoa.
"SOINI TAKTIKOI NEROKKAASTI JA KIRISTÄÄ KOKOOMUSTA LOPETTAMAAN MAMUJEN HYYSÄÄMISEN."
Kyllä sinä toinen toistaan kummallisempia loppupääterlmiä vedät siitä tosiasiasta että Soini hävisi ja vastajytky Haaviston muodossa voitti. Sinun kannattaisi ehkä ymmärtää että Soinikin on ihan tavallinen kuolevainen, erehtyväinen ja itsekekseinen ihminen hänkin. Ei hänellä ole mitään vaihtoehtoja tarjota sinulle. Senkun väittää vain.
Johan tuo aivan yhtä loppupäätelmä kuin vastajytky, jonka Haavistokin on kieltänyt kyseessä olevan ja jos ehdokas nostaa kannatustaan melkein 200% niin tappiosta tai vastajytky ei oikein sovi päätelmäksi. Vai onko Soini ainoa jota ei pressanvaaleissa ei koske "henkilövaali" päätelmä, jossa on tapana yleensä äänestää yli puoluerajojen. Soinin "petti" kyllä oman puolueen kannattajat, jotka halusivat hänen jatkavan puheenjohtajana ja jättivät äänestämättä tai äänestivät muuta henkilöä.
Johan se Soini sai hukattua itseltään vähintään 300 000 ääntä. Miten nyt sitten edes häntä itseään äänestäneet muista puhumattakaan olisivat hänen ohjattavissaan?
Soinin peli on pelattu ja uskottavuus mennyttä. Sutkautuksista karsittu presidenttiehdokas Soini oli säälittävää katsottavaa ja selkeästi ehdolla olleista henkilöistä valmiuksiltaan heikoin. Perussuomalaiset tulee kaatumaan kuin dominopalikat, kunhan persuedustajien taustat saadaan kaikkien äänestäjien tietoon.
Pakkoruotsi kans pois samassa nytkähdyksessä! Suosi suomalaista, potki kreikkalaista.
Hirvisaari "ääni vihreälle homolle":)