MIKÄ LAKI JA MISSÄ MAASSA ?(Islam-Suomi)

mikä maa/laki

Toivommekin, että muslimit suojelevat ummaa eivätkä anna lapsiensa osallistua sellaisille islamin tunneille, joissa opettajana toimii ei-muslimi. He voivat viedä lapsensa esim. moskeijaan oppimaan islamia, joka antaa heille todistuksen opetuksesta koulua varten. Varmasti kun asiasta aletaan saada enemmän tietoa muslimien keskuudessa, alkavat kaikki moskeijat järjestää lapsille opetusta. Ja kun koulut huomaavat, että lapsia ei enää ilmaannu islamin tunneille (joissa opettajana toimii ei-muslimi), aletaan varmasti asiaa miettiä vakavammin myös opetusvirastossa jahallituksessa. Ja in sha Allah lakiin saadaan tätä kautta muutos.

Helsingin Muslimien Roihuvuoren moskeijalla järjestettäviin lasten ja nuorten islamin opetuksen korvaaviin opintoihin voi ilmoittautua jo nyt. Ilmoittakaa lapsienne ikä ja lukumäärä sekä merkintä "islamin korvaavat opinnot" lähettämällä sähköposti seuraavaan osoitteeseen:

[email protected]

7

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiljaa musut kertoo

      Tähän on nyt Suomessa tultu !! Muslimit ilmoittavat mitä lakia milloinkin noudatetaan ja KANSA on HILJAA..

    • Suomen Kukoistus:

      Hienoa! Vihdoin saadaan kansanvalta. Ihmiset sanelevat mitä lakeja haluavat, ja halitus/eduskunta/lakivaliokunnat toteuttavat.

      Tämähän on aitoa demokratiaa?

      Taidan vaihtaa ateismista islamiin jotta saadaan harvain/rahavallalle loppu, ja suuryhtiöiden/pankkiirien loputtomalla lobbaukselle/kansallisomaisuuksien ryöstämisille.

      Eikä se 14-vuotias vaimokaan hassumpi olisi tällaiselle 40-vuotiaalle alkoholisoituneelle?

    • hassan-ahmet

      14-vuotias vaimokaan.... niin vanha yli-ikäinen .....

    • IsäntäON Suomalainen

      Muslimismia ei pidä täällä sallia missään muodossa, jos he eivät opeta jälkikasvulleen, että maassa maan tavalla, tai ulos täältä koko konkkaronkka !

      • hassan-ahmet

        IsäntäON Suomalainen olet rassisti


    • En olisi suuresti huolissani näistä pienistä terristinaluista, kun he oppivat koraanikouluissaan kokoamaan itsemurhapommeja, räjäyttelemällä sormiaan ja kavereitaa ja valmistuttuaan pystyvät tappamaan itsensä uhraamalla muutama tuhat ihmistä.

      Samaan aikaan länsimaalaisissa kouluissa olevat oppivat, kemiaa, fysiikkaa ja matematiikka ja valmistauduttuaa menevät töihin erinäisiin aseteollisuuden yrityksiin, kehittämään pommeja, jotka pystyvät tuhomaan kokonaisia kaupunkeja ja tappamaan miljoonia ihmisiä, tuhansien kilometrien päästä niin kaukaa, etteivät räjähdyksen kuumat höyryt edes lämmitä heidän ihoaan. Ja tämän tehtyään he kehittävät vielä suurempia pommeja kun heidän muslimi-ikätoverinsta luut haalistuvat, jonkin viemärin perimmäisessä nurkassa.

    • sekopäätouhua.

      Kustannettinhan suomen veronmaksajien rahoilla muslimien uskontokirjakin. Lukekaapa huviksenne. Eipä taitaisi onnistua jehovalaisten tai adventistien tai paavo ruotsalaisten vaatimuksesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe