Ylläpito nukkuu

Miksi tuo "Ennustan ja astin asioita" on etusivulla, vaikka viesti on poistettu?
Minä ennustan, että menen aamulla ruotaisemaan kuutosen tietylle paperinpalalle ja miljoonat muutkin vetäisevät saman numeron.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä käyn pyyhkimässä aamulla perseeni äänestyslipukkeeseen.

Äänestä
  • Teeppä tosiaan se. Pääset varmaan Iltasanomiin. ;-DDD
    Omalla kynällä saa äänestä, mutta ei tussilla, mutta mitä jos raapustaisit numeron sillä sonnalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


6 kirjoitti:

Miksi tuo "Ennustan ja astin asioita" on etusivulla, vaikka viesti on poistettu?
Minä ennustan, että menen aamulla ruotaisemaan kuutosen tietylle paperinpalalle ja miljoonat muutkin vetäisevät saman numeron.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu