Niinistö EI OLE vapaamuurari

asia on selvitetty, linkki: http://www.uskonpuolesta.blogspot.com/
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kuka tietää? Salaseuran luonteeseenhan kuuluu että jäsenyyttä siihen ei kommentoida julkisesti. Vain jäsenet tietävät ja 100% vaitiolovelvollisuus sitoo enemmän kuin presidentin vala!

Äänestä
  • EI LÖYDY ESIM HYMY LEHDEN KERÄÄMISTÄ JÄSENLISTOISTA

    Äänestä

  • BONES X kirjoitti:

    EI LÖYDY ESIM HYMY LEHDEN KERÄÄMISTÄ JÄSENLISTOISTA

    Kuuluu Ritarikuntaan, siksi ei löydy rappaajien listalta, Apulehti on kirjoittanut asiasta artikkelin, ei kovin ylistävä kirjoitus tästä ritarikunnasta.

    Äänestä

  • Kierretty totuus kirjoitti:

    Kuuluu Ritarikuntaan, siksi ei löydy rappaajien listalta, Apulehti on kirjoittanut asiasta artikkelin, ei kovin ylistävä kirjoitus tästä ritarikunnasta.

    Niinistö varmaan kuuluu Salon Rotareihin....;-)
    Piirikunnallista tasoa.

    Äänestä

"EU on askel kohti rahamahtien tavoittelemaa maailman hallitusta. Jo -48 entinen NATO:n pääsihteeri Lonz sanoi: "Hitaasti mutta vakaasti edistyvä Euroopan ykseys on kaikkein lupaavin tae yhden maailmanhallituksen ihanteistamme."

Uutta maailmanjärjestystä päämääränään pitävä Bilderberg-ryhmä kokoontuu kerran vuodessa salaisiin kokouksiin. Ryhmän taustavoimia ovat kaksi pankkiirisukua, Rotchildit ja Rockefellerit. Siihen kuuluu 39 pysyvää jäsentä ja se omistaa 33% maailman varallisuudesta (Strigas -94).

Kokouksiin kutsutaan vain henkilöitä, joilla on poliittista tai taloudellista valtaa. Lehdistön mukaan suomalaisista kokouksiin ovat osallistuneet mm. Ahtisaari, Paavo Lipponen, Nokian toimitusjohtaja Jorma Ollila, Helsingin Sanomien toimitusjohtaja Janne Virkkunen, Elinkeinoelämän valtuuskunnan puheenjohtaja Jaakko Iloniemi, Valtionvarainministeri Sauli Niinistö, vuorineuvos Krister Ahlström, Esko Aho, Georg Ehrnrooth, Sirkka Hämäläinen Suomen Pankista, Jaakko Ihamuotila, Max Jacobson, Jarl Köhler, Mirja Jarimo-Lehtinen, Gerhard Wendt."

http://www.helsinki.fi/agora/yleista/markkinavoimista.html

Äänestä
  • Mikäs kukas tuo Mononen on naisiaan?

    Kaikkea huuhaata voi esittää faktoina, eikä tuossa ole edes mitää pahaa
    päinvastoin.

    Suomen olisi jo korkea aika VAKAVASTI natoa harkita.

    Suomen puolustuspoliittinen strategia perustuu idästä tulevaan uhkaan???
    Venäjä käveli Georgiaan ja on täysin arvaamaton maa.
    64 Hornet -hävittäjää...

    Äänestä

Niinistö on herra joka ei rahvaisiin hommiin koske jota muurarin hommat on.

Äänestä

Eikö jo parkumisenne riitä?Homopressaa ei tule, vaikka kuinka vikisette ja munaatte vain itsenne. Heteropersut äänestää Niinistöä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


137137 kirjoitti:

asia on selvitetty, linkki: http://www.uskonpuolesta.blogspot.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu