asia on selvitetty, linkki: http://www.uskonpuolesta.blogspot.com/
Niinistö EI OLE vapaamuurari
137137
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuka tietää? Salaseuran luonteeseenhan kuuluu että jäsenyyttä siihen ei kommentoida julkisesti. Vain jäsenet tietävät ja 100% vaitiolovelvollisuus sitoo enemmän kuin presidentin vala!
EI LÖYDY ESIM HYMY LEHDEN KERÄÄMISTÄ JÄSENLISTOISTA
Kuuluu Ritarikuntaan, siksi ei löydy rappaajien listalta, Apulehti on kirjoittanut asiasta artikkelin, ei kovin ylistävä kirjoitus tästä ritarikunnasta.
Niinistö varmaan kuuluu Salon Rotareihin....;-)
Piirikunnallista tasoa.
"EU on askel kohti rahamahtien tavoittelemaa maailman hallitusta. Jo -48 entinen NATO:n pääsihteeri Lonz sanoi: "Hitaasti mutta vakaasti edistyvä Euroopan ykseys on kaikkein lupaavin tae yhden maailmanhallituksen ihanteistamme."
Uutta maailmanjärjestystä päämääränään pitävä Bilderberg-ryhmä kokoontuu kerran vuodessa salaisiin kokouksiin. Ryhmän taustavoimia ovat kaksi pankkiirisukua, Rotchildit ja Rockefellerit. Siihen kuuluu 39 pysyvää jäsentä ja se omistaa 33% maailman varallisuudesta (Strigas -94).
Kokouksiin kutsutaan vain henkilöitä, joilla on poliittista tai taloudellista valtaa. Lehdistön mukaan suomalaisista kokouksiin ovat osallistuneet mm. Ahtisaari, Paavo Lipponen, Nokian toimitusjohtaja Jorma Ollila, Helsingin Sanomien toimitusjohtaja Janne Virkkunen, Elinkeinoelämän valtuuskunnan puheenjohtaja Jaakko Iloniemi, Valtionvarainministeri Sauli Niinistö, vuorineuvos Krister Ahlström, Esko Aho, Georg Ehrnrooth, Sirkka Hämäläinen Suomen Pankista, Jaakko Ihamuotila, Max Jacobson, Jarl Köhler, Mirja Jarimo-Lehtinen, Gerhard Wendt."
http://www.helsinki.fi/agora/yleista/markkinavoimista.html
Mikäs kukas tuo Mononen on naisiaan?
Kaikkea huuhaata voi esittää faktoina, eikä tuossa ole edes mitää pahaa
päinvastoin.
Suomen olisi jo korkea aika VAKAVASTI natoa harkita.
Suomen puolustuspoliittinen strategia perustuu idästä tulevaan uhkaan???
Venäjä käveli Georgiaan ja on täysin arvaamaton maa.
64 Hornet -hävittäjää...
Niinistö on herra joka ei rahvaisiin hommiin koske jota muurarin hommat on.
Timo Soini äänesti Sauli Niinistöä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119700-timo-soinilta-yllatyspaljastus
Ja kommunistipuolue STP:n Dosentti Johan Bäckman äänesti Sauli Niinistöä.
http://antifasistit.blogspot.com/2012/01/dosentti-johan-backman-aanesti-sauli.html
Niinistö on toisen katsetta välttelevä ja kulmien alta tirkistelevä kiero pirun kätyri.
Mitäs sitten vaikka oiskin.
Persut häpeää rahattomia kun ovat raukat.
Ko. "salaseuraan" kuuluu kaikenlaista jengiä.
Täällä esim. K-Kauppias, Apteekkari, opettaja, Pankinjohtaja.
Yhteistä näkyy olevan kohtalaisen hyvä yhteiskunnallinen asema.
Eikä niitä Hymystä tarvi hakea, kunhan viitsii hieman surfata.
Eikö jo parkumisenne riitä?Homopressaa ei tule, vaikka kuinka vikisette ja munaatte vain itsenne. Heteropersut äänestää Niinistöä!