Oletteko koskaan kuulleet jostain toisesta uskonnollisesta ryhmästä joka olisi täysin maailman laajuinen, joka on tavoittanut monia ihmisiä ympäri maailmaa? Ja joiden keskuudessa vallitsee rauha ovatpa he kotoisin afrikasta tai venäjältä? Eivät sodi keskenään,eivätkä tappele kuten kreikan ja turkin ortodoksiset papit keskenään tässä taannoin! Eikö silloin näiden suurten uskon miesten tulisi pitää yhtä, edustavat kuitenkin samaa uskoa. Silti usko ja Jumala ei ole heille se tärkein, koska toiminnalla tekevät täysin raamatun vastaisesti. Raamatussa kerrotaan kristityistä joiden keskuudessa vallitsee rauha koko maassa, eli kuinka moni ryhmä ja kansakunta on rauhaisa tänä päivänä kun katsotaan tätä maailman menoa?
maailmanlaajuinen järjestö
lukenut
1470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä taas tuomitse! Kuka itsensä ylentää, se alennetaan!
Matt. 23:12 Sillä joka itsensä korottaa, se alennetaan, mutta joka itsensä alentaa, se korotetaan.
aivan! Luukas 6:37 "Lisäksi lakatkaa tuomitsemasta, niin teitä ei missään tapauksessa tuomita, ja lakatkaa langettamasta tuomiota, niin teille ei missään tapauksessa langeteta tuomiota"
Yksikään ihminen ei ole tuomitsemaan toista, koska Jumala on korkein tuomari. Kuitenkin herää kysymys kuinka moni elää raamatun ohjeiden mukaisesti. Eikö kuitenkin teot osoita enemmän kuin tuhat sanaa? Jokaisella ihmisellä on oikeus oppia tuntemaan Jumala kaikki valtias.
Olen. Uskonnottomat -agnostikot ja ateistit- ovat kolmanneksi suurin (noin 1 miljardi) maailmanlaajuinen ryhmä.
Jokaisella oikeus omaan uskontoon. Ko.koo tiedätkö että pitävätkö nuo ateistit yms. yhtä myös maailmanlaajuisesti? Vai puolustavatko esim. omaa asuin maataan ennemmin kuin omaa yhteisöä?
Ateisti tappelee verissäpäin.
Kaikkia vastaan.
Olen kuullut monestakin vastaavasta uskonnosta ja ryhmittymästä. Vartiotorni ei eroa tässä suhteessa lainkaan muista uskonnoista
tappavatko näiden ryhmien jäsenet? Elävätkö moraalitonta elämää? Osallistuvatko politiikkaan! Kiinnostunut.
>>tappavatko näiden ryhmien jäsenet?
tappavat veriopin kautta jopa lapsiaan, myös henkisesti hylkäämällä jne.
>>Elävätkö moraalitonta elämää?
Moni on erotettu esim. haureuden takia.
>>Osallistuvatko politiikkaan!
Osallistuvat anonyymeinä poliittisiin keskusteluihin ainakin, tuskin kuitenkaan uskaltavat käydä äänestämässä.
Todistajat eivät äänestä,
koska heidän hallitsijansa
ON JO heidän hallitsijansa,
Jeesus Kristus= heidän Kuninkaansa.
Jeesus tulee murskaamaan kaikki ihmishallitukset.
Aika skitsoa olisi todistajan käydä äänestämässä joku hallitsijaksi ja sitten odotella että Jeesus kukistaakin sen ihmishallituksen ;D
Joo,politikoivat ryhmät abortoivat lapsiaan ja elävät moraalittomasti.
>>>>>tappavatko näiden ryhmien jäsenet?
tappavat veriopin kautta jopa lapsiaan, myös henkisesti hylkäämällä jne.
Kyllä ne muut ryhmät politikoivat,
todistajat on ainut ryhmä joka kieltäytyy politiikasta ja aseista.
juu, ei politiikka, vain helelmät noukitaan.
pöh