Ilmajoki-lehden vaalimainos ärsytti

http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012012715133003_pd.shtml

Yksityisen maksama vaalimainos kuvaa Haaviston leirin mukaan puolison ammatin epäarvostettavana...päättele itse.
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suojeluskunta-aate jyllää edelleen pohjanmaalla, Ilmankos Salekin on ottanut sen merkin tunnuksekseen. Tosi pohjalaiset ovat kylläkin siellä Suur-Suomi-reissullaan

Äänestä

Kiitos pohjalaisvinkistä! Eikä siellä ole niitä junkkareita myös?

Sinänsä on jo saman tekevää kuka minkä tytön aitassa makaä. Vaali on riisuttua mallia! Pikku toimittajat yhdessä sen tämän kaltaiseksi tyrivät; kaksi euro-kokkaria "kilpailemaan" vastakkain! Väyrynen ja Soini "hoidettiin", lännen malliin! Eurokriittisempi vaihtoehto olisi ollut oikeata asiaa.

Tästedes, kilpailkoot vapaasti, vaikka tanssimalla tähtiensä kanssa, joko NÄIN päin tai TOISIN päin! Ehkä joku antaa tyylistä pisteitä!

Äänestä
  • hehheh. Hyvinpä osasit sanoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kwaak¨ kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012012715133003_pd.shtml

Yksityisen maksama vaalimainos kuvaa Haaviston leirin mukaan puolison ammatin epäarvostettavana...päättele itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu