Tämä on vapaamielinen puolue

Ei Soinin äänestämisellä Niinistöä ole mitään vaikutusta meille muille Perussuomalaisille.
Kuuntelen ehdokkaiden väittelyä loppuun asti ja päätän sitten annanko ääneni kummallekaan.

Liityin Perussuomalaisiin, koska olen itsenäinen ja vapaaajattelija. Olen joistakin asioista samaa mieltä oikeiston kanssa ja toisista taas vasemmiston puolella..
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tarvitaan lisää Saarekkalan tapaisia nuoria kuten Terho Perusuomalaisten johtoon niin hyvää tulee seuraavissa vaaleissa.

Äänestä
  • Terho on persujen pahimpia sisäisiä kokoomuslaisia, äärioikeiston myyrä, Wille Rydmaniakin radikaalimpi konservatiiviporvari.

    Äänestä

Inhoittavaa jos homosta tulee presidentti. Suomesta tulee senjälkeen homolandia ja tätäkö haluamme kuunnella ?

Äänestä

Jos Haaviston "puoliso" osaisi olla enemmän taustalla kuten moni muukin tunnetun homopoliitikan kaveri on ulkomailla niin siitä ei olisi liikaa haittaa.

On kai liian myöhästä nyt kun on ollut esillä jo kamppanjoinnissa.

Onko kukaan toimittaja vielä kysynyt Haavistolta Linnan juhlista että olisiko poikaystävä siellä vierellä?

Äänestä
  • Eikö Haaviston puoliso ole tähän mennessäkin ollut aika paljon taustalla, kun niin harva hänestä edes tiesi mitään.

    Linnan juhlissa hän on tietenkin mukana, ja totta kai kaikki kutsutut vieraat käyvät tervehtimässä myös presidentin puolisoa. Tehdään hän kaikilla vierailuilla niin, vaikka sitten tupaantuliaisissa siellä omassa kylässäkin.

    Hyvät tavat ja huomaavaisuus kunniaan.

    Äänestä

  • Hyvät tavat kunniaan kirjoitti:

    Eikö Haaviston puoliso ole tähän mennessäkin ollut aika paljon taustalla, kun niin harva hänestä edes tiesi mitään.

    Linnan juhlissa hän on tietenkin mukana, ja totta kai kaikki kutsutut vieraat käyvät tervehtimässä myös presidentin puolisoa. Tehdään hän kaikilla vierailuilla niin, vaikka sitten tupaantuliaisissa siellä omassa kylässäkin.

    Hyvät tavat ja huomaavaisuus kunniaan.

    Parempi olisi jos olisivat piilossa tästä eteenpäinkin Pekka ja Antioni.

    Äänestä

Ainakin Helsingin Iltalehdet ovat olleet kiinnostuneita puolisosta ja näyttäneet kuvia ja kertoneet hänen elämästään.
Eilen kerrottiin että mies meni Brysseliin vierailemaan äitinsä luo.

Äänestä

Ei ole meidän perheellekään ketään sopivaa ketä voisi äänestää, mutta jos gallupit ovat oikeassa niin Niinistö tulee olemaan varma voittaja.

Eilen Helsingin postitalossa oli pitkä jono. Saapa nähdä kuinka suuri tämä ennakkoäänestys tulee olemaan.

Äänestä

Oh...luin otsikon väärin. sorry...ei kommentoitavvaa.

Äänestä

Antaa tulla haukkujia kuten aina tapahtuu kun ei tullut suurta voittoa jota jotkut odottivat, mutta 9.5 on aika hyvä koska oli noin monta ehdokasta ja Perussuomalaiset ovat nuori puolue.

Soini on ollut hyvä johtaja mutta ei sopiva presidentiksi ja hänen pitäisi jakaa valtaa myös muille jäsenille.

Soinin on vähän irtauduttava EU kriittisyydestä ja alkaa kova laihdutuskuuri ennen kesää.

Äänestä

Saa nähdä mitä rahaliitossa tapahtuu tulevaisuudessa. Ei ole Suomen helppo yksin irtautua Eu:sta, vain jos koko systeemi lamaantuu.

Äänestä

Mietit?? Voisit munata Suomen homopressalla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääni kirjoitti:

Ei Soinin äänestämisellä Niinistöä ole mitään vaikutusta meille muille Perussuomalaisille.
Kuuntelen ehdokkaiden väittelyä loppuun asti ja päätän sitten annanko ääneni kummallekaan.

Liityin Perussuomalaisiin, koska olen itsenäinen ja vapaaajattelija. Olen joistakin asioista samaa mieltä oikeiston kanssa ja toisista taas vasemmiston puolella..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu