Otsikos tulikin esiin jo kaikki tarpeellinen
Mikä ihime on Palvelukeskus Trilla?
omistan1
8653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ole hyvä ja tutki tuolta.
http://www.trilla.fi/palvelukeskus/pages/fi/trilla.php
Kuten googlauksesta selviää, johtajien johtaja saa moninkertaistettua kaikki kulut palkkaamalla tusinan turhakkeita pellevirkoihin.
Kalliita oli lelut ottaen huomioon ettei palkkakuluja ole, koska raha tulee valtiolta.
Onpas erikoisia virkoja, kun ei ole ollenkaan palkkakuluja! Jos raha tulee valtiolta, se tulee veronmaksajilta eli meiltä kuntalaisilta. Voi näitä maalaisia!
mikä on Tiklaksen hallissa myyntiin tulevien tavaroitten tekijät
ei saa palkkaa vaan maksaa ruuastaan kun saa tehä töitä.
Onko näin kun olen vain kuullut?
Tietääkseni tekijöiden palkat tulee kelasta ja jos oikein muistan kaupunki ei peri vuokraa tiloista, jolloin veronmaksajat kustantavat toiminnan kokonaisuudessaan. Se on ihan ok, mutta silloin asiakkaan ei pitäisi joutua maksamaan tuotteesta juuri enempää kuin materiaalien hinta, eikö totta?
Eiköhän nuo "turhakkeet" oo ollu töissä jo ennen "johtajien johtajan" mukaan tuloa, jos paikka toiminut 80-luvun alusta saakka?
Palkkaa saa kyllä jos on työsuhteessa ja kannattaa kysellä kaupungilta vuokra-asiaa jos se on epäselvä