ONKO HAAVISTO "VALEYLIOPPILAS"

Haaviston isukki oli koulun lehtori, mitä Pekka-pojukin kävi. Toivottavasti isukki auttoi hyvien numeroiden saannissa.
Pekalla on ilmennyt kova halu saada titteleitä, mutta järki ei ole riittänyt suoriutumaan opinnoista, missä isukki ei ollut enää auttamassa.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jospa hänen oikea nimensä onkin "Haaveisto"?

Äänestä

En tiedä, mutta Niinistö on ainakin valejuristi.

Äänestä

Ai tällä viitataan varmaan niihin L:n papereihin? Loistavaa. Kerta kaikkiaan loistavaa.
Ylioppilaskokeet tarkastaa lopullisesti ylioppilastutkintolautakunta, ei koulun lehtori.

Sen sijaan voidaan kysyä, millä lihaksilla Sale on päässyt yliopistoon? Ei ainakaan Approbaturin papereillaan.

Äänestä

Pekka Haavistolla, joka on pelkkä ylioppilas ilman mitään akateemisia opintoja, presidenttipeliin pääseminen on johtunut vanhempien sopivasta verkostoitumisesta.

Haaviston isä oli yhteiskoulun rehtorina Munkkiniemessä, eräässä Helsingin hienostokaupunginosassa, ja mitä ilmeisimmin hän on kuulunut Lions-, Rotary- tai Vapaamuurarijärjestöihin, joten Pekan isällä oli käytettävissä loistavat hyväveli-verkostot.

Haaviston rehtori-isän Loins-, Rotary- tai Vapaamuurariverkostojen avulla pelkälle ylioppilaspojalle voitiin järjestää hienot kansainväliset virat, jotka riittivät suosituksina presidettipeliin ilman akateemista loppututkintoakin. Näin se tasa-arvo toteutuu suomalaisessa yhteiskunnassa. Haavisto on turhake, liioittelee haastetelussakin härskisti tekemisiään

..Kuinka voisikaan olla, tuo Munkkivuoren porvariseudulla lapsuutensa ja nuoruutensa viettänyt, miljoonakodissa kultalusikka suussa kasvanut ja varsinaista työtätekemätön herraspoika, joka valinnollaan on osoittanut vieraantuneisuutensa tavallisesta kansasta ja näitten ahkerasta, työtäpelkäämättömästä sisusta ja rehellisestä SUOMALAISESTA puurtamisesta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valelehtori kirjoitti:

Haaviston isukki oli koulun lehtori, mitä Pekka-pojukin kävi. Toivottavasti isukki auttoi hyvien numeroiden saannissa.
Pekalla on ilmennyt kova halu saada titteleitä, mutta järki ei ole riittänyt suoriutumaan opinnoista, missä isukki ei ollut enää auttamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu