Eva, Eeva ja Eevat Haavistoa tukemaan!

Eva Biaudet ilmoitti antavansa äänensä Pekka Haavistolle.

Muistutettakoon, että nobelistimme Martti Ahtisaaren puoliso Eeva Ahtisaari liputti avoimesti Eva Biaudet´n puolesta.

"Eevat" ovat siis samoilla linjoilla - kuten monet muutkin maamme "Eevoista".

Naísia on meisytä suomalaisista yli puolet...
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä kelpaa "maan äidille 1994-2000" kelpaa meille monille "eevoille" myös 2012-2018...

Nobelisti Martti Ahtisaari mainitsi Nobel-palkintopuheessaan nimeltä vain yhden suomalaisen.

Se oli Pekka Haavisto.

Äänestä

Kenetkäs se käärme ensimmäisenä siellä Paratiisissa petti ?

Äänestä

Kirjoitin tuossa taannoin, että ei pitäis akkoja suututtaa, kun on kännykkäaika, ja sana kulkee nopeasti.
Kerroin kylläkin myös, että ne ei hyväksy kuntasuuunnitelmaa, koska haluavat kasvattaa lapsensa perustamansa kodin läheisyydessä, ja eivät halua hakea lääkärinapuja kymmenien tai satojen kilometrian päästä.
Ne puolustaa pesuettaan, kuin naarasleijonat, kun sen pään ottaa.
Eli joko juttu on peruttava heti, tai sitten kokoomus virkkusineen jätti saulin mäntyniemen pihalle, naarasleijonien hyökkäykselle altiiksi.
Siinä muuten käynee kuntauudistajien puolueille köpelösti jatkossa, joihin demaritkin lukeutuu.
Saas nähdä, mitä herkkuja demarit ja kokkarit nyt lupaavat kepulaisille, kun saivat ensin Väyrysen ulostettua.
näin puolueettomana onkin mukava seurata kun nuo MUKA viholliset taistelee, kuka saa pitää yhteiskunnan rahoilla omaa hoviaan seuraavat vuodet, enen jättieläkettään omine hovinarreineen.

Milloinkahan Kiviniemi astuu esiin, ja antaa ohjeitaan niille vähälukuisille, jotka häntä enää tukee.
Sveitsi on mallimaa demokratiassakin. Siellä ei saa sama satraappi istua kuin vuoden kerrallaan.mutta eihän se taida euromaa ollakkaan, eikä Saksan kusetuksen kohteena muutenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eva & Eva kirjoitti:

Eva Biaudet ilmoitti antavansa äänensä Pekka Haavistolle.

Muistutettakoon, että nobelistimme Martti Ahtisaaren puoliso Eeva Ahtisaari liputti avoimesti Eva Biaudet´n puolesta.

"Eevat" ovat siis samoilla linjoilla - kuten monet muutkin maamme "Eevoista".

Naísia on meisytä suomalaisista yli puolet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu