Pekkako Tom of Finland?

Pehmolelut pois

ja asiaan. Niinistön Suomessa on turvallisempaa kriisitilanteissakin.

Haavisto teki kampanjallaan hyvää suomalaisten mielen rajojen laajentamiseksi, mutta pressan tehtävät vaativat enemmän kovuutta kuin mielistelevää empatiaa. Maan etujen vaaliminen on ykkösasia.
Haavisto madalsi presidentin instituution asemaa ja monien ei enää tarvitse olla huolissaan omasta siviilipoikkeavuudestaan, kun pressaksikin voi tulla melkein kuka tahansa, erään kansanedustajan mukaan vaika sian morsian (kepun Lindqvist'n lausumaa).

Ääni Niinistölle ja hyvin voit nukkua yösi.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        143
        3129
      2. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        8
        1727
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        222
        1384
      4. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1201
      5. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1181
      6. 37
        1051
      7. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        1032
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        133
        987
      9. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        964
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        38
        918
      Aihe