Rikkaiden arabien erehdys

http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/01/2012131212539291323.html

Arabiliiton puuhastelulla YK:ssa ei ole mitään tekemistä demokratian vaan rikkaiden arvovallan kanssa. Näin ollen Arabiliiton rikkaat herrat vain jakaa Lähi-idän kansoja köyhiin ja rikkaisiin, hyviin ja pahoihin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On siinä senverran perää,että Syyriasta on saatava diktaattori veks.Tosin monet arabimaatkaan eivät ole juurikaan demokraattisempia,mutta se ei muuta mitään Syyrian hallitsijasta ja hallinnosta.Kyllä se demokratia tulee lähi-itäänkin kunhan vain jaksamme odottaa.Demokratisoitumisen jälkeen on Palestiinan ja Israelin kysymys rajoista huomattavasti helpommin ratkaistavissa.

Äänestä
Aloittaja

Kiinalaiset, venäläiset, intialaiset jne. ei tule koskaan hyväksymään YK:ssa sitä ,että
ulkomaalaiset syrjäyttäisivät Bashar Al-Assadin vallasta. Kysymys Israelin ja palestiinalaisvaltion tulevaisuudesta ei ratkaise Kiinan eikä Venäjän mielipiteitä YK:ssa
vaan öljyn omistusoikeudet sillä alueella. Toisin sanoen myös Bashar Al-Assad on demokraatti, joka ei hyäksy imperialistien arvovaltaa eli monopolikapitalismia (hyödykkei-
den tekijänoikeuksia, tavaramerkkejä ja patentteja).

Äänestä
Aloittaja

http://www.hs.fi/ulkomaat/Turkki ja Saudi-Arabia painostavat YKssa Syyrian ratkaisun puolesta/a1305555462883

Ja näin myös YK:n tienpää lähestyy, kun saudikuninkaalliset ja rikkaat turkkilaiset ovat
Valkoisen talon roskajoukon naurettavia juoksupoikia.

Äänestä

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/arabiliitto_kokoontuu_jalleen_keskustelemaan_syyriasta_3252447.html

...naurettavat YK-pellet sytyttää sisällissodan Syyriassa, mikä palvelee vain lännen öljyimperialistien ym. monopolikapitalistien etuja sillä aluella. Ja monopolikapitalismi tarkoittaa herrojen arvovaltaa, joka perustuu tekijänoikeuksiin, tavaramerkkeihin ja patentteihin. Myös naismoinen (sielunlaissa) YK:n pääsihteeri Ban Ki Moon on tässä asiassa vain amerikanherrojen naurettava juoksupoika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/01/2012131212539291323.html

Arabiliiton puuhastelulla YK:ssa ei ole mitään tekemistä demokratian vaan rikkaiden arvovallan kanssa. Näin ollen Arabiliiton rikkaat herrat vain jakaa Lähi-idän kansoja köyhiin ja rikkaisiin, hyviin ja pahoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu