Ministeri Elisabeth Rehn on tänään ilmoittanut tukevansa Pekka Haavistoa presidentinvaaleissa. Vi älskar dig, Elisabeth!
http://www.hs.fi/politiikka/Elisabeth Rehn Haaviston tukijaksi/a1305554655195
Mukava uutinen. Vuoden 1994 vaaleissa äänestin molemmilla kierroksilla Rehniä, ja nyt hän kannattaa ehdokasta, jota äänestän kummallakin kierroksella. Sielujen sympatiaa...
Elisabeth Rehn kannattaa Haavistoa
2
204
Vastaukset
- Naisyrittäjä
Ihana, viisas, kokenut Ellu. Sinua pitää kunnioittaa yhä enemmän kun jaksat yhä vielä välittää tämän isänmaan asioista.
Minäkin olen kallistunut Haaviston kannalle.
Kaikkea hyvää Elisabethille, moni meistä ikääntyvistä naisista pitää tekojasi Suomen hyväksi ja kansainvälisiä meriittejäsi valtiomies -tasoisina.
Olet tehnyt hvää meidän suomalaisten naisten itsetunnolle omalla esimerkilläsi. Kiitos siitä. - riksuut
Hienoa jotta vanhat rouvatkin osoittavat vielä joitakin elonmerkkejä. Haavistohan on aivan ihku meidän nuorten näkökulmasta, ei sillä mitään väliä, mitä tai minkälainen teoiltaan kunhan rakastaa meitä ihkua rakastaan. Naisena antaisin vaikka mitä niin pekalle, kuin antoonillekkin, jos vain kelpaisin. Ehkäpä saamme viettää ihania hekumaallisia hetkiä, kunhan vaalit ovat ohi. Ihku sinuun rakastunut sukupuolisesti vapaa naisen alku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768
