rahat lypsetään pestatuilla "asiantuntijoilla" , juuri noilla samoilla tontuilla, joille tuli yllärinä, ettei velkaantuminen olekaan loputonta kasvua ja pelottelemalla maailmanlopulla, jos ei suostuta takauksiin ja lainoihin, joilla pönkitetään suurten EU-maiden peluripankkeja. Juuri niiden maiden jotka alunperin rikkoivat EU-sääntöjä. Mitä tekevät nerot politikkomme, lisäävät rahankantoa kusettajille, ja velkaannuttavat lapsenlapsen lapsetkin.
On se helvetti, ettei Kataista ja Urpilaista saada pysymään kotimaassa ja pitämään turpaansa kiinni. Se on aina muutaman miljardin menoa, kun jompikumpi noista neroista avaa suunsa.
On se helvetti, ettei Kataista ja Urpilaista saada pysymään kotimaassa ja pitämään turpaansa kiinni. Se on aina muutaman miljardin menoa, kun jompikumpi noista neroista avaa suunsa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Taloussanoman mukaan Eu:ssa on menossa suuri "kuppikepponen", josta Suomelle on jäävä hävijän osa, josta jää suomalaisille vain maksettavaa monelle sukupolvelle. Peliriippuvaiset Katainen ja Urpilainen saatava heti katkaisuhoitoon.
Lyhyt muisti tällä kansalla, edellisellä kerralla kun Kokoomus oli hallituksessa 80-luvun lopulla, saatiin tämä maa romppaamaan oikein kunnolla, ja taas tuo juustopäiden porukka ajanut meidät nurkkaan ja tukemaan roistoja. Hyi helvetti mitä rosvoja.
Tämän maan ongelmien takana on kalliit virkamiehet jotka eivät aja tämän kansan etua vaan omaa ja pankkien ja vakuutuslaitosten etua. Kaikki me tiedämme mitä siitä seuraa kun kusetetaan ja jäädään kiinni. Aivopestyt ministerit esittävät aivopestyille edustajille nämä virkamiesten esitykset. Aivopesty edustaja ei osaa tarkastaa asian paikkansa pitävyyttä kuten tavallinen kansalainen tekee.
Niin, mutta tässäkin syytetään toisia - vaikkapa Kreikkaa, samanlaista korruptio ja eläkehuijauksia löytyy Suomestakin. Poliitikoilla kun ei ole mitään vastuuta mistään, Suomessa eivät edes ymmärrä erota, kun on töpänneet
On ne vittupäitä!
Niin ja paska kelluu vaan
Oisko ketään tarpeeksi kovaa jotta voitas lähteä vierailulle etelään.