Ulkolinja: Velkataakka

TV1 tänään klo 22.50

Maailmanpankki ja Kansainvälinen valuuttarahasto lupasivat auttaa kongolaiset pois köyhyydestä. Lopputulos: köyhyys lisääntyi.

http://www.telkku.com/program/show/2012020120501
2126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomessa on syrjäytyneitä ihmisiä.Mutta afrikassa on syrjäytyneitä valtioita.Näistä asioista ei kerrota valtakunnan uutistiedotteissa,mikä kertoo sitä asiaa että pankkieliitti omistaa julkisenmedian.
Afrikassa on monia vitsauksia,joista ei puhuta julkisesti,siellä on sotia,nälänhätää,tauteja,köyhyyttä ja rikollisuutta näiden älyttömien velkataakkojen lisäksi.Tuntuu siltä,että afrikkaa pyritään tarkoituksellisesti pyyhkimään pois maanpäältä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ron Paul 2012 kirjoitti:

TV1 tänään klo 22.50

Maailmanpankki ja Kansainvälinen valuuttarahasto lupasivat auttaa kongolaiset pois köyhyydestä. Lopputulos: köyhyys lisääntyi.

http://www.telkku.com/program/show/2012020120501

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu