Mikä mainio päivä ateismille!

Jumala on loistanut poissaolollaan kuten kaikkina muinakin päivinä. Vain uskovaiset hyppivät hel-vetissään, syövät ihmisen lihaa ja ryystävät verta kyytipojaksi.
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totta pakiset! Minäkin olen lähinnä epäillyt, mutta nyt olen varma, ettei kukaan lopulta usko.

Äänestä

Oikeat uskovaiset on kyllä hauskempia kuin sinä, tahattomassa koomisuudessaan.

Äänestä

Ateismi on siis sittenkin jotain muutakin kuin vain jumaluskon puutetta? Sekö on myös kilpailua voitosta ja tappiosta ja jumalan poissaolon kirjaamista kilpailun pistetaulukkoon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämä on voitto! kirjoitti:

Jumala on loistanut poissaolollaan kuten kaikkina muinakin päivinä. Vain uskovaiset hyppivät hel-vetissään, syövät ihmisen lihaa ja ryystävät verta kyytipojaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu