1. Miksi Idolsissa on IKÄRAJA 16? Jos he eivät päästä sen takia jatkoon että on liian nuori! laittaisivat samantien ikärajaksi 18 niin ei menis ne liian nuoret sinne. :D tää on ihan naurettavaa ku joku jone mutisee että joo taidat olla liian nuori tähän hommaan, NO MITÄ HELVETTIÄ IKÄRAJA ON 16?!?!?!?!!! en saatana vaan tajua!!
2. Miksi Idolsisa JOILLEKKIN pitää sanoa että ' joo sulla ei oo kyl lava karismaa tarpeeksi? ' EIHÄN KUKAAN MENE IDOLsIIN TÄYDELLIsENÄ LAULAJANA! eikö se ole vain se kilpailu että kuka tavallaan kehittyy sen aikana parhaiten sielä ja kenestä tulee sen oikean tähden oloinen laulaja?!
3. Miksi jos idolssiin menee hevari niin oletetaan heti että sen pitäis laulaa heviä.. eli ulkonäöllä on merkitystä..
ja tuntuu yleensäkkin että jotkut pääsevät pärstävärkin mukaan jatkoon!! :) Aika täyttä paskaa koko idolsin! sen takia oikeastaan tykkään enempi the voice of finlandista, vaikka kyllä suoraan sanottuna siellä ei lauluääni ole mitään A-luokkaa!! :-)
Huonot puolet Idolsista (?)
3
231
Vastaukset
- Mummikummi
Johonkin se ikäraja pitää vetää. Toiset 16 vuotiaat ovat lapsia, lapsellisia ja kypsymättömiä ja aivan harva 16 vuotias on aikuisen oloinen. Nämä aikuisemmat 16 vuotiaat voivat päästäkin jatkoon ...ihmiset kehittyy hyvin eri tahtiin. Onhan tuomareillakin vastuunsa ja heidän tehtävänsä on arvioida kuinka kukin selviää jatkossa esim. esiintymis paineista.
- :--------)
Ei minusta siellä tarvi olla mitenkään aikuismainen... Onhan siellä ollu vaikka minkä ikäistä ja näköistä ihmistä... Esiintymispaineet on varmaan kaikilla ja minusta pitäis kuitenki olla se hallinnassa ja laulutaitoa minun mielestä pitäisi arvioida ensimmäisellä koe esiintymisellä..
- Ikälänkytys pois
"Onhan tuomareillakin vastuunsa ja heidän tehtävänsä on arvioida kuinka kukin selviää jatkossa esim. esiintymis paineista."
Tuomareilla ei ole muuta vastuuta kuin valita parhaat laulajat jatkoon. Heillä ei ole mitään osaamista arvioida parin minuutin tuttavuuden avulla koelaulajien kykyä selvitä jatkossa esiintymisistä ja julkisuudesta.
Jos kerran ikäraja on 16, tuomarit noudattakoot sitä.
Esimerkiksi Jone peittää kuitenkin lähinnä omaa osaamattomuuttaan puhumalla iästä. Kun ei ole mitään järkevää sanottavaa itse laulusta, jotain muuta pitää pölistä. Esimerkiksi iästä.
Ai niin, tervetuloa myös keskustelemaan Idolslandiaan Idolsista:
http://idolslandia.110mb.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14813137Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729591Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h949084Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k137705Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386704Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1476124Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153114En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911179Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71123YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84980