Joka vei alta 23 vuotiailta. Heitti roskikseen työeläkkeen joista oli jo maksettu työeläkemaksuja 70-luvulla. Varasti minulta 7 vuoden työeläkkeet tuosta vaan. Kun työputki 85-90 luvuilla oli rikkonaista eikä karttumaa ollut ja sairaudet veivät työkyvyttömyyseläkkeelle, niin siitä tietää mikä on työeläkkeen määrä.
Varsinaisia roistoja nuo lipposen hallitukset.
Varsinaisia roistoja nuo lipposen hallitukset.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Niin ja tuo paavo halusi vielä pressaksi.
Köyhien kyykyttäjä.
Paavo Lipponen oli sellainen kansanryöstäjä että siinä jäi jopa riistäjäporvari Niinistökin toiseksi.
Siinä olen kyllä kanssasi juurikin samaa mieltä, meiltä on varastettu nuoruus ja vielä eläkesaatavat joista maksut on kylläkkin maksettu, joten kiitos sulle lipunen.
Tosi on olemme joutuneet rikoksen uhreiksi ja lipposen hallitus on päävastuussa tuosta törkeästä rikoksesta. Mihin katosivat meidän työeläkemaksut. Herrojen taskuun.
Jospa Paavo ei olisi ryöstänyt työeläkettäni, niin meillä sisällä olisi varmaan nyt lämpöä 18 astetta 13 sijaan. Ei näillä sähkön hinnoilla ole tosiaan varaa lämmittää kunnolla, kun pitää syödäkin.
Niin on mennyt kyllä luottamus poliitikkoihin.
Kuka noita sikoja sinne vallankahvaan viitsii enää puntata. En ainakaan minä.köyhän kumarrettava
on valmis niin joudut maksamaan että saat elää.
Katainen on myös varsinainen rikollinen. Ryöstää köyhiltä ja Suomen kansalta.
Toivottavasti saa joskus maksaa teoistaan kovan hinnan.
Luulee olevansa messias.
Muistellaanpa, kuka oli valtionvarainministerinä Lipposen hallituksessa, taisi olla itsensä Niinistö, jonka punakynän jälki näkyi kauas ja kauan. Ei oikein ole Saulin puheet syrjäytymisestä ym. humanismista uskottavaa, kovin on päälleliimatun tuntusia maneereja täynnä koko mies.
Samaa mieltä.Mutta kuitenkin olen niin vanhoillinen etten Haavistoa äänestä, enkä Niinistöäkään sen rikoksista Suomen köyhiä vastaan. Lipposelle näyttäisin pelkkää kansainvälistä käsimerkkiä.
En kanna korteani kekoon noiden pellejen puolesta, Turha odottaa että mikään voisi muuttua.
Toivottavasti Lipposta, Kataista ja Niinistöä odottaa vielä joskus valtakunnanoikeus väärinkäytöksistään.
Soinia voisi äänestää jos se olisi vielä pressaehdokkaana. Sillä on munaa olla mielistelemättä kaiken maailman pellejä.
Kaikki toiset ovat ryvettyneet jos jollakin tavoin.
Vieläkö joku muistaa Väyrysen jalasmökin, oman edun tavoittelija sekin optikkoliikeen ongelmalapsi.
Nuoriso työttömyys poistuu, kun " Arvovaltaien komitea " alkaa taas mietimään. Siihen mietintään se jääkin kuten on jäänyt edellisilläkin mietintä kerroilla.
Ei ollut viinanenkan häävi ollessaan vallankahvassa, nyt on olevinaan köyhien asialla. Kun sairastui huomasi olleensa vain ihminen.
Niin pää jää lopulta vetäjän käteen
Nää lipposet,niinistöt,kataiset luulee, että kansan ns. poliittinen muisti on lyhyt mutta ovat väärässä. Nimittäin se muisti on erittäin pitkä, koska epäoikeudenmukaisen vääryyden kohde ei unohda sitä ikinä ja meitä kaltoinkohdeltuja on tässä maassa paljon 90-luvun laman jäljiltä. Pieni lohtu on, että isien pahat teot lankeaa aina kolmanteen polveen asti, näin näyttää aina käyvän.
Viinanane ja Koivisto sanovat katuvansa tekosiaan. Syytä olisi muillakin nappiherroilla. Kadutte, tai itkette ja kadutte. Valehtelu on määränsä päässä ja kansa maksaa suuruudenhullutenne.