Vihreiden tekemiset ????

Kuka osaa kertoa yhdenkin vihreiden tekemän teon, joka on Suomen hyvinvointia edesauttanut ?

Kertokaa viisaat, me emme tiedä.

Vastausta odotellaan mielenkiinnolla.
381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yhtä hyvin voi kysymyksen asetella toisin. Kuka osaa kertoa yhdenkin kokoomuksen tekemän teon, joka on Suomen hyvinvointia edesauttanut?

Yhteiskunnan pahoinvointi on vain lisääntymistään lisääntynyt, kun kokoomus ollut vallassa ja siihen haetaan nyt muutosta ensin tästä presidentin vaalista ja myöhemmin muusta.

Äänestä

Ei kukaan vastaa tyhmiin kysymyksiin. That`s!

Miksi just nyt kyselet tällaisia? Jos jotenkin löyhästi liittyy käytäviin vaaleihin, voin sinulle, todella tietämätön, vähän valaista asiaa: Suomessa on ollut ja on edelleenkin käytäntö, että presidentiksi valitaan ensisijaisesti henkilö, ei puolue näyttele kovin isoa osaa. Vaalikampanjassa puolueen jäsenet toki näkyvät taustalla kentällä, tekevät vaalityötä. Aika näkymättömiä ovat olleet, ehdokkaat itse eniten esillä. Ja kun jompi kumpi nyt sunnuntaina on valittu presidentiksi, hän palauttaa puoluekirjansa heti maanantaina. Siis tavallaan sanoutuu irti puolueestaan!!! Jos olet vähänkin seurannut asioita, olet voinut kuulla Niinistön sanovan, että hänen puolisokaan ei voi jatkaa nykyisessä työssään - hänen työpaikkansa kun on kokoomuksen puoluetoimistossa.


Kokoomuksen ja vihreiden teoista ei kannata tässä yhteydessä meuhkata. Maalle valitaan presidentti ja yleensä hän tulee päivän politiikasta ja kuuluu johonkin puolueeseen.

Äänestä

Haavistoa äänestävä kansalainen on tyytyväinen ilmeisesti vihreiden toimintaan ja heidän aikaansaamiin asioihin. Kalliit polttoaineet, kalliit sähkönhinnat ja tietenkin polttoaineen aikaansaama korotus myös ruokaan. Eli ääni Haavistolle on samalla tyytyväisyys kalliiseen elämään suomessa ja myös kannatusääni sille että lisää vain korotuksia. Vaikka porvari on vastassa ja kahdesta pahasta pitää valita lievempi paha niin Niinistö saa ääneni. Edes kokoomus ei ole niin kallis puolue kun vihreät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


brottom... kirjoitti:

Kuka osaa kertoa yhdenkin vihreiden tekemän teon, joka on Suomen hyvinvointia edesauttanut ?

Kertokaa viisaat, me emme tiedä.

Vastausta odotellaan mielenkiinnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu