Hei ---etsin lähetystyöstä kiinnostunutta tyttöystävää itselleni

Toisinaanajattelija

Niin löytyykö ystävää lähetystyöhön ja seurusteluun ?

6

1000

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maria

      kiinnostaa, mut ei niinkään perinteinen lähetystyö (uskonnon kautta), vaan sosiaalisten olojen parantaminen. sitähän se Hynykin teki!

      • toisinaanajattelija

        Kiinnostaisiko sinua tulla mukaan Hämeen aktioon elokuun alusta ? Kierrämme kaikki Hämeen läänin seurakunnat ja teemme evankeliointia. Kerro sähköpostiosoitteesi niin voin lähettää viestejä sinulle !


      • maria
        toisinaanajattelija kirjoitti:

        Kiinnostaisiko sinua tulla mukaan Hämeen aktioon elokuun alusta ? Kierrämme kaikki Hämeen läänin seurakunnat ja teemme evankeliointia. Kerro sähköpostiosoitteesi niin voin lähettää viestejä sinulle !

        joo, en ihan sellaista ajatellut, kuten sanoin, en niinkään uskonnon kautta.
        aune hyny lähti intiaan ja eli siellä perustaen orpokoteja ja kouluja. poistui keskuudestamme toukukuussa 90-vuoden ikäisenä.


      • helluntailainen

        Aune Hyny oli helluntailainen ja koko työ perustui lähetysnäkyyn jonka hän oli saanut Jumalalta jo nuorena. Työ ulkoinen muoto oli se mitä tedätkin.


      • minä
        toisinaanajattelija kirjoitti:

        Kiinnostaisiko sinua tulla mukaan Hämeen aktioon elokuun alusta ? Kierrämme kaikki Hämeen läänin seurakunnat ja teemme evankeliointia. Kerro sähköpostiosoitteesi niin voin lähettää viestejä sinulle !

        siis hetkonen...sä olet lähdössä evankelioimaan seurakuntiin..kuule poika..niillä on saarnaajat jotka sitä tekee..jos haluut saada uskoasi kuuluviin niin lähde evankeliomaan niille jotka eivät käy seurakunnissa..siinä sulle lähetystyötä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1660
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1162
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      896
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      538
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      508
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. Minä vuonna olet syntynyt?

      😊
      Ikävä
      34
      414
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe