Vanha leffa,jossa mies löytää kadulta setelin tai shekin .. joku tuhannen taalan seteli tms.?
Mikä leffa?
7
203
Vastaukset
- Groucho
Tarkoitatko tätä klassikkoa?
http://www.telvis.fi/filmiopas/elokuvat/22521/the million pound note/ - leffoja
Joo=)
- huonomuistinen
Mikä on se lffa, jossa roikutaan katosta köysien varassa ja otetaan tietokoneelta kopioimalla jotain tietoja tikulle(levykkeelle)??
- huonomuistinen
Ei kait siinä ole sellaista, että kaksi tai kolme hlöä menee turvaholvin tietokoneelle katon ja köyden avulla ja laittavat työntekijän juomaan sellaista, että hänellä menne pötsi sekaisin ettei tule heti häiritsemään!
- huonomuistinen
14 kirjoitti:
Onkohan kyseessä se ensimmäinen MI ?
http://www.imdb.com/media/rm2088680704/tt0117060Joo kiitti. On se se.
- missi on
huonomuistinen kirjoitti:
Ei kait siinä ole sellaista, että kaksi tai kolme hlöä menee turvaholvin tietokoneelle katon ja köyden avulla ja laittavat työntekijän juomaan sellaista, että hänellä menne pötsi sekaisin ettei tule heti häiritsemään!
on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753435Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1051746Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2451452- 741356
- 651243
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22927
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883