H1N1-rokote kasvatti lapsen teiniksi hetkessä!

H1N1.

Poika kasvoi reilusti pituutta ja lihoi sairauden myötä.

Vuoden 2009 sikainfluenssaepidemialta suojanneista rokotteista on saatu aiemmin julkisuudelta piilossa pysyneitä järkyttäviä lisätietoja.

Helsingin Sanomien Kuukausiliitteessä lauantaina julkaistussa artikkelissa kerrotaan, kuinka kymmenvuotias Eino-poika (nimi muutettu) sairastui narkolepsiaan rokotteen saatuaan.

Perinteisten narkolepsiaoireiden lisäksi Einon murrosikä aikaistui, ja hänen vartalonsa koki lyhyessä ajassa rajuja muutoksia.

Poika näytti HS:n kuukausiliitteen mukaan yhtäkkiä pari vuotta ikätovereitaan vanhemmalta. Hän oli heitä päätä pidempi ja varhain kehittynyt.

Lisäksi aivojen oreksiinituotannon lakkautuminen vaikutti pojan ruokahaluun. Einolle maistui enää rasva ja sokeri, joten hän lihoi narkolepsian vaikutuksesta.

Einon perhe kertoo saaneensa Lääkevahinkovakuutuspoolilta 10 000 euron korvaukset, mikä ei kuitenkaan tunnu merkittävältä.

Yli sata suomalaista lasta ja nuorta sai sikainfluenssarokotteesta parantumattoman narkolepsian eli nukahtelusairauden.
IS
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/hs-10-vuotias-vanheni-yhtakkia-silmissa-h1n1-rokotteen-jalkeen---kasvoi-paata-pidemmaksi/art-1288446968694.html

Muuuutta, mutta, rokotteet ovat siis aivan turvallisia, ja kuten Pekka Puska sanoo, niin rokotevastustajat pitäisi saada tuomittua oikeudessa, jos heidän propagandansa ansiosta joku jättää rokotteen ottamatta ja kuolee. Näinhän se meni, eiks je?

7

97

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pö... pö...

      pöyristyttävää!

    • Father's eyes

      Vaikka suurin osa lapsista rokotettiin tuolla lähes tutkimattomalla sikainfluenssarokotteella, ei alle 6kk vauvoja rokotettu.

      Raskaana olevia kyllä.

      Useamman lapsen isänä ja sillä kokemuksella olen hieman huolissani katsellut näkemiäni vauvoja ja pienempiä lapsia.

      Erityisesti olen pistänyt merkille että lapset näyttävät ikäisekseen melko kookkailta, myös ihon väri on mielestäni huolestuttavan kalpea, harmaa.

      Toivotaan että huoli on turha...

      • Hmm...

        Kalpea ihon väri ei ole vielä mikään huolestumisen aihe. Ihon värin suhteen on olemassa huonompiakin vaihtoehtoja...


      • Mene ja tiedä 21
        Hmm... kirjoitti:

        Kalpea ihon väri ei ole vielä mikään huolestumisen aihe. Ihon värin suhteen on olemassa huonompiakin vaihtoehtoja...

        Lisäksi pienten lasten katse ei ole ehkä niin kirkas kun olettaisi pienillä vauvoilla olevan... ehkä kärsiviä katseita... tai jotain.


    • UN TOOLS 21
    • Croco!

      Ylihuonot rokotteet vaarantavat koko Kansanterveyden!

      Tässä muutamia poimintoja rokotusten haitoista rokotusinfo.fi -sivuilta:

      Vauva kuoli saatuaan hepatiitti B-rokotteen.
      Poliorokotteen sivuvaikutuksia.
      Eric ennen rokotteita ja rokotteiden jälkeen.
      Poika sai aivovaurion rokotteesta.
      Poika surkastuu ja kuolee saatuaan tuberkuloosirokotteen.
      Poika kuoli saatuaan MMR-rokotteen.
      MMR-rokotteen haittavaikutuksia.
      Influenssarokotteesta vaurioita.
      Mies sai jäykkäkouristusrokotteesta ja keuhkokuumerokotteesta Guillain-Barrén oireyhtymän.
      Nainen sai influenssarokotteesta Guillain-Barrén oireyhtymän.
      Rokotteisiin kuolleita ja rokotteista vaurioita saaneita.
      Brian ja Shelly Walkerin poika kuoli kolme päivää rokotteiden saamisen jälkeen.
      Neljä lasta kuoli rokotteisiin.
      Harriet Mooresin äiti kertoo, miten hänen tyttärensä kuoli MMR-rokotteen jälkeen.
      4-kuukautinen vauva kuoli rokotteiden jälkeen.
      Vastasyntynyt lapsi kuoli BCG-rokotteeseen.
      Äiti kertoo, miten hänen tyttärensä kuoli Gardasil-rokotteeseen.
      Gardasil-rokotteeseen kuolleita.

      http://www.rokotusinfo.fi/#uusimmat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1573
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      946
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      300
      827
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      597
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      591
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe