Seuraavaksi vilautetaan kättä tai kävellään vain ohi, niin se mennee kun vähän totutellaan:)
Kannatan käteen tai vaikka sitten otsaan asenettavaa sirua, mikäs siinä kaikki helpottuu eikä travii räplää bakteeria vileseviä kortinlukijoita, sitäpaitsi ihonalainen siru pysyy kätevästi mukana.
http://www.digitoday.fi/mobiili/2012/02/06/pelkka-kortin-vilautus-riittaa-kaupan-kassalla/201222539/66
Kannatan käteen tai vaikka sitten otsaan asenettavaa sirua, mikäs siinä kaikki helpottuu eikä travii räplää bakteeria vileseviä kortinlukijoita, sitäpaitsi ihonalainen siru pysyy kätevästi mukana.
http://www.digitoday.fi/mobiili/2012/02/06/pelkka-kortin-vilautus-riittaa-kaupan-kassalla/201222539/66
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kuuhuijaus on fakta, mutta mikrosirussa ei ole mitään epäilyttävää. En ymmärrä muutenkaan miksi ihmiset manaavat tätä mikrosirua.
En minä nyt mikään älykäs ole itsekään. :) ÄO:ni on 73, mutta silti ymmärrän nämä jutut
PAHIN SIRU ON KÄNNYKKÄ,TAIDANPA VAIHTAA LANKAPUHELIMEEN
Tarviitko miten ison johtokelan liukkuessa kauhpungilla???
Valitettavasti tolla älykkyysosamäärällä et ymmärrä ja tiedä miten, missä ja miksi Kuuhijaus tehtiin, vot toki uskoa.
Onneksi minun älykkyysosamääräni riittää sen ymmärtämään, minäkään mikään älykäs ole, niinkuin sanoin jo aiemmin, että ÄO:ni on 73, eli kuulun tämän palstan eliittikastiin.
Pahoittelen mutta tuo islantijankkauksesi kusee, sillä se ei näytä vertailussa vittuakaan kuulta
Kyllä sillä sentään tuon JB 11:n pesee. Palstan keskiarvo lienee 65:n hujakoilla.
Käteen tai otsaan mätkäistävä mikrosiru on pelkästään uskovaisten mielikuvituksen tuotetta.Heillehän se on joku muka Raamatussa kerrottu Pedon Merkki heheheee.
Eli faktaa on se,ettei uskovaisten hörhöily pidä paikkaansa.
Ja faktaa on myös se,että miehitetyt kuulennot olivat todellisuutta,ja muka kuuhuijauksiin uskovat kuuluvat siinä suhteessa samaan kastiin Pedon Merkkiin uskovien uskovaisten kanssa.
Amen ja parit hallelujaat päälle!
Voidaan perustaa tän palstan tyyppien kanssa sellainen mensan vastakohta, sen nimeksi voisi tulla vaikka manse.
Halveksitaan siellä sitten ihmisiä joiden älykkyysosamäärä on yli 80, ja kuljetaan nokka pystyssä asenteella:
"emme tiedä mistään hevonvittuakaan, ja olemme ylpeitä siitä"
Vähän kyllä käy kateeksi tuota JB:tä. :(
Manse olisi muuten hyvä, mutta entisen turkulaisenkin on pakko todeta, etteivät edes manselaiset nyt näin hölmöjä ole kuin tämä sakki täällä. On sen verran tullut Mansesakin asutuksi nääs.
Eikö pelkkä MeSa riittäisi. Me Salkkarit lyhenne olisi ymmärrettävä jopa palstan pohjimmisillekin.
Ja me MeSa:laisethan juuri tiedämmekin. Turha järjenkäyttö kun ei ole tietovarastomme kartuttamista jarruttamassa. Kaikki kelpaa kuten, että kuussa ei ole käyty, mutta muukalaisilla, USA:lla ja natseilla on kuitenkin kuun takapuolella runsain mitoin pysyviä tukikohtia.
Kohottakaamme kolminkertainen Huu Haa huuto uudelle yhdistykselle......
Vastustan sirua siinä vaiheessa kun se tulee ihon alle ja se on perusteltu kielto, koska raamattu kieltää ottamasta sirua ihon alle. Jumalalle on ollut tarkoitus, kun asia on jo kielletty kauan sitten. Nyt emme ymmärrä asiaa täysin. Miksi, mutta varmasti siihen on perustellut syyt.
Sirun suostun ottamaan korttiin ja kännykkään. Silloin se ei voi vahingoittaa minua. Mutta jos joku ottaa sen ihon alle, hän on juova Jumalan vihan viiniä. Eikä näillä ihmisillä ole osuutta taivasten valtakuntaan, koska he kumartavat petoa.
Johanneksen ilmestys 13:16-18
Se saa kaikki pienet ja suuret, rikkaat ja köyhät, vapaat ja orjat panemaan tunnusmerkin oikeaan käteensä tai otsaansa. Ettei kukaan muu voisi ostaa tai myydä kuin se, jossa on merkki. Pedon nimi, tai sen nimen luku. Tässä on viisaus, jolla on ymmärrystä laskekoon pedon luvun. Se on näet ihmisen luku. sen luku on 666.
Käännös 1938 (saarijärvi)
Minä seison ovella ja kolkutan, jos joku kuulee minun ääneni ja avaa oven, minä käyn hänen luokseen sisälle ja aterioin hänen kanssaan ja hän minun kanssani. Minä annan voittajan istua kanssani valtaistuimellani, kuten minäkin olen voittanut ja istunut isäni kanssa hänen valtaistuimelleen.
Joh. Ilm. 3:20-21
Niin nyt ei vielä teknologiaa yleisesti käytetetä sitä kuitenkin on kokeiltu jo vuosia. Niin salassa julkisuudesta, kuin julkisestikin. Ihan lehdissä on kirjoitettu miehestä, joka käytti viikon ajan sirua erilaisiin tarkoituksiin. On myös yökerho, joka on siruttanut asiakkaansa. Nämä ovat siis tietoja, jotka on laitettu julkisesti lehtiin.
Jos et näitäkään juttuja tiedä, miten voit edes väittää asiaa hölynpölyksi.
Muista, että siruja on myös laitettu muihin kasteihin, kuten orvot ja vangit. Mutta siitä ei paljon julkisuuteen oo tietoja annettu.
Jos vähänkään seurannut lehtikirjoittelua, tietäisit, että siruilla on jo korjailtu selkärankaa. kuulostaako huimalta?
AIheuttaa säteily -sekä ärsytys syöpää.
Venäjällähän ei enää monissakaan kaupoissa hyväksytä käteistä rahaa. Aika simppeli homma ois poistaa käteinen kokonaan ja tökätä tommonen siru käteen. Maksuissa numerot vaan vaihtuis keskustieto koneissa. Jos ei siruu, niin milläpä ostasit safkaa tai mitään. Ite en kyllä ottas mitään siruja, ennemmin vaikka kuolisin.Siruista ei saa kuin suruja.
Toi on hyvä mentaliteetti. Jos kuollaan nälkään niin kuollaan nälkään. Mitä tahansa muuta kuin ottaa siru. On kuitenkin pienempi paha kadottaa vain määnpäällinen vaellus kuin ikuisuus.
Jumalaa ei ole. pellet. raamattu saa väittää mitä tykkää, sillä se on vanhentunut teos.(väittää maan olevan kaiken keskus ja sitä rataa.)
Kristinusko on hyvä keino hallita ja yrittää tehdä ihmisistä helvettiä pelkäävä massa joka ajattelee tietyllä moraalisella tavalla.Näistä ihmisistä ei ole vaaraa vallanpitäjille.He myös pitävät huolen että systeemi pyörii ja pyörii.
No miten sinä sitten käyttäydyt kun et usko Jumalaan etkä Jeesukseen. Oletko sinä sitten vaarallinen vallanpitäjille ja minkälainen moraali sinulla on, etkö sinä kuulu systeemiin.
Mielestäni kristityt ovat väärä uskontokunta puhumaan sanaakaan moraalista. Oma moraalini katsoo että on täysin kohtuutonta ja typerää aiheuttaa lapselle traumoja asioista joita ei ole olemassa, kuten helvetti.
Raamatun mukaan saat myydä tyttäresi orjaksi ja kivittää homoja.
Se on kyllä totta, että kukaan täällä ei voi kritisoida muita systeemin mukana menemisestä. Jos ei aio mennä ollenkaan systeemin mukana niin on parempi oppia selviytymään karuissa olosuhteissa ja metsästämään oma ruokansa.
Se joka haluaa kokeilla omillaan pärjäämistä niin ansaitsee kyllä kunnioitukseni, vaikka se voikin osoittautua hyvin huonoksi ratkaisuksi.
EI ITSEKÄÄN TIEDÄ, MITÄ OIKEIN KANNATTAA,
ET TUNNU TAJUAVAN, ETTÄ MIKROSIRUTUS VIE SINULTA
VIIMEISENKIN VAPAUDEN JA TEKEE SINUSTA TÄYSIN YHTEISKUNNAN
JA ELIITIN ORJAN, MENIT SITTEN MIHIN TAHANSA MAAILMASSA.
AIKA SEKAISIN OLET JOS KIRJOITAT TÄNNE TUOLLAISIA KOMMENTTEJA.
Hahhah. 7miljardia ihmistä sirutettavana. sirut, jotka ovat elposti tuhottavissa. sirut, jotka hallitsevat mieltä. Nauraa hörötän teille. karatkaa sademetsiin jos ei kelpa