Helsingin herra

Miksi tulevan ohjelman mainoskuvissa on niin karkeita kirosanoja, että lapset pelkäävät?
182146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Nämä Kuustoset rupeavat muutenkin ärsyttämään oikeen toden teolla. Eikö yhtään kotimaista sarjaa tai keskusteluohjelmaa voi tehdä ilman Kuustosta (sia)?!*

Äänestä

Pakko kai käyttää Kuustosia kun Viistoset ei ehdi :/

Äänestä

Itse tykkäsin ainakin ensimmäisestä jaksosta. Iina on hyvä näyttelijä ja sopii rooliin hyvin. Innolla odotan ensi viikon jaksoa.

Äänestä

Aika latteen tuntuinen alku, en jaksanut oikein keskittyä koko aikaa. Tuskin tulee seurattua ellei toinen jakso sitten ole kiinnostavampi.

Äänestä

Minusta Iina on oikein hyvä näyttelijä, loistava laulaja ja osaa hommansa eri sarjakategorioissa. (vrt. Putous - Helsingin herra) Ja minusta Kuustonen sopii tuohon rooliin oikein hienosti.

Äänestä

Ekan jakson perusteella aion seurata tätä sarjaa. Nyt huomasin kuitenkin että jakson uusinta tulee keskiviikkoisin klo 22 Avalta, joten turhaan jätin Downdon Abbeyn väliin :(

Äänestä
  • Nykyään lähes kaikki tv-ohjelmat voi katsoa myös netistä. Esim. tuon Helsingin herran.

    Äänestä

Mä ainakin rakastuin siihen sarjaan ihan täysillä!! Markku on niin ihana symppis ja Maisa julkkis joka sopisi täydellisesti yhteen Markun kanssa... NEOISNIINVITUNHYVÄPARIIIIIII

Äänestä

Oli vähä tylsä ja ennalta-arvattava, en kato enää.

Äänestä

Osaako kukaan kertoa tänään 21.2.2012 tulleessa jaksossa noin puolivälissä baarissa esiintyneen laulajan biisin nimeä. Ainakin yhdessä kohtaa kappaletta laulettiin näin: "tuoksui vielä rakkaus, hän lähti ennen odottaa ei enää voinut" .

Äänestä

Laulaja oli nimeltään Heli Kajo ja biisin nimi Barcelona!

Äänestä
  • Vai ennalta arvattava sarja jonkun mielestä... :D ei voi olla. Itse tosin myös ekan jakson perusteella niin aattelin mutta en enää! Hyvä sarja ja näyttää tapahtuvan kaikkea yhden jakson aikana että ei junnaa paikallaan, tykkään.

    Äänestä

Ei satana enää yhtään ohjelmaa, jossa olis yhtään Kuustosta mukana. Niitä alkaa olla jo joka toisessa ohjelmassa, nyt yrjöööööö!

Äänestä
  • Naamakii

    Äänestä

Mikä se kappale on helsingin herrassa minkä "Maisa" laulo siellä sen koti paikkakunnalla ja yleensäki laulaa tunnusmusiikkina sen????

nopeasti tietoo ^^

Äänestä
  • Rakkaudesta laulu!

    Äänestä

Tietääkö joku missä voi katsoa ensimmäisen jakson?

Äänestä

Ihana sarja!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mummo kirjoitti:

Miksi tulevan ohjelman mainoskuvissa on niin karkeita kirosanoja, että lapset pelkäävät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu