Kervisestä kertova Paavo on kova jätkä -kirja on saanut huomiota Radio Helsingissä. Tuomas Nevanlinna ja Jukka Relander keskustelevat http://www.radiohelsinki.fi/category/podcast/
Tuleeko aiheesta radiokuunnelma?
Tuleeko aiheesta radiokuunnelma?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvän radiokuunnelma tulee, jos hanke toteutuu.
Itse kirja on varmaan tuhtia tavaraa.
Lnetävää tekstiä ja kovia paljastuksia, lukekaa Herran Postin ja Piipun toilaukset. Enää ei tarvitse ihmetellä miksi Kervinen oli punainen vaate demareille EIKÄ IHME OLE JOS DEMARIT TIPPUU MARGINAALIIN.
Tuosta voisi tehdä näytelmän Kotkan ja Kouvolan teatteriin myös.
Saas nähdä, kun näytelmä tulee kotkaan, (jos tulee?) miten käy teatterin tuen suhteen? Se ei taida kaikkia miellyttää?
Demarit sulkee teatterin ennen ensi-iltaa. Niinhän natsitkin tekivät kun niitä arvosteltiin.
Kervisen tapauksesta tulee jälkipolville hyvä esimerkki yksilön taistelusta isoa virkamiesarmeijaa vastaan. Vielä paremmin asiaa jää historiaan jos Kervinen kykenee voittamaan oikeusjuttunsa.
Lukekaapa Paavo kova jätkä kirjasta Kotkan politiikoiden menettelytapoja!
Kovaa arvostelua sisäpiirin toimintatavoista. Ei kestä päivänvaloa. En haluaisi olla kirjan henkilönä.
Kervisen asioista on kirjassa vain pintaraapaisu, mutta antaa suuntaa sdp:n toimintamalleista.