SERBIAN FILM?! mistä voi katsoa

kauhutus

linkkiä! mistäpäin nettiä voisi tämän katsoa ilmaiseksi? & niin että toimisi !
kiitos etukäteen ja odotan pikaisia vastauksia!

8

8510

Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gt43ry4t4t4t3t

      Ei mistään

    • piraatteja

      Piratebaysta

    • Serbian Film on ehkä maailman paskin kauhuleffa ikinä tehty. Älä katso sitä missään tapauksessa. huono näyttely ja juoni on mitäänsaamatonta paskaa ja leffassa on erittäin sairas ja eloton ilmapiiri.

      Katso ennemmin Mel Gibsonin The Passion of the Christ (2004) siinä on paljon brutaalia ja sadistista väkivaltaa. Jätä tälläiset Serbian Filmin tapaiset kidutusfilmit pois ihan suosiolla.

      Niinkun Clint Eastwood sanoi
      "VITTU MITÄ PASKAA!"

      • 56ytgrfdxedx

        ei se ees oo varsinainen kauhuleffa, eikä mikään kidutusleffa...


    • kyllähän tuo serbian film vaan edelleen luokitellaan kauhupätkäksi, itseasiassa genre on kauhu,draama,thrilleri virallisesti (jos aiheeseen tutustuessani oikein muistan)

      kertokaaha miule sitten mikä se teidän mielestä on?
      skifi-draama?

      itse kyllä antasin ropot toteutukselle sekä näyttelemiselle (tosin katson leffoja ehkä hieman eri vinkkelistä,katson ne elokuvina)

      en tosin tiedä mistä sen voisi ilmaiseksi katsoa (laillisesti) :)

    • taideopiskelija

      http://www.youtube.com/watch?v=_-hlerHRdHg

      ^ Youtubesta löytyy ainakin toistaiseksi koko leffa pätkittynä seitsemään eri 15minuutin videoon (englanninkielisillä teksteillä). Yllä linkki tuohon ensimmäiseen osaan.

      Itse olen 18-vuotias nuori nainen ja pakko sanoa että taidan olla ihmishirviö tai sitten turtunut väkivaltaviihteelle, sillä ko. elokuva ei kertaakaan herättänyt minussa oksetusta tai vastenmielisiä tunteita. Odotin näkeväni jotain todella ahdistavaa ja oksettavaa, sillä on tämä leffa kuitenkin sen verran kohuttu. Petyin aivan toden totta kun en saanutkaan pahoja tai ahdistavia fiiliksiä tästä, mihin jopa The Human Centipede I onnistui. Tosin katsoin A Serbian Film -leffan youtuben kautta ja se on leikattu versio, pitäisi ehkä katsoa vielä se uncuttina.

      Pidin silti leffasta kovasti, koska omaan makuuni päähenkilön hänen perheensä tarina on aivan järkyttävän surullisella tapaa koskettava. En kyllä ostaisi leffaa itselleni tai luokittelisi parhaimpien elokuvien joukkoon, mutta tarinan takia kannattaa leffa katsoa.

    • errwefefefw3f

      Ei kannata katsoa. Kauhun kanssa mitään tekemistä, huonoin leffa mitä koskaan tehty 2000-luvulla. Älä haaskaa aikaasi sen katsomiseen. Ei edes voida luokitella edes "elokuvaksi." Sellaista roskaa että.

    • asdghhfhh

      Tekijät yrittää saada mainetta tekemällä tällaista paskaa.
      Sijoittuu sijalle 719. En suosittele kenellekään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      312
      1395
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1147
    3. 62
      912
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      911
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      446
      863
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      671
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      635
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      93
      625
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      463
      605
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe