Ketään ei säästetä, Helsinkiin toki museo

Iltalehden saamien tietojen mukaan puolustusvoimat haluaa uudistaa organisaatiotaan lakkauttamalla kuusi joukko-osastoa. Lisäksi supistuksia ja vähennyksiä on suunnitteilla myös muualla. Iltalehden tietojen mukaan 1200 työpaikkaa vähennetään välittömästi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kehäkolmosen sisään määritelty MITÄÄN SÄÄSTÖKOHDETTA ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitää saada.. kirjoitti:

Iltalehden saamien tietojen mukaan puolustusvoimat haluaa uudistaa organisaatiotaan lakkauttamalla kuusi joukko-osastoa. Lisäksi supistuksia ja vähennyksiä on suunnitteilla myös muualla. Iltalehden tietojen mukaan 1200 työpaikkaa vähennetään välittömästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu