mukahomot vainoavat ristittyjä!!!!11
manna gryn
18162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Täh?
Sosiaalinen konstruktio "eheyttää"
Homous ei enää ole mikään ongelma kun ihminen alkaa ymmärtämään sosiaalisen konstruktion todellisen olemuksen. Lesbo nainen kykenee em menetelmän avulla muuttamaan sukupuolisen suuntautumisen hetkessä heteroksi ja paritellakseen homo miehen kanssa, joka on samaa menetelmää käyttäen muuttanut hekeksi heteroksi.
Sosiaalinen konstruktio helpottaa myös niitä, jotka kokevat syntyneensä väärään sukupuoleen. Ei tarvitse kuin ajatella sosiaalisen konstruktion mallien mukaan olevansa juuri sitä sukupuolta miksikä on alunperin syntyny niin elämä alkaa luistamaan ilman turhia murheita epämääräisistä tuntemuksista, jossa tuntee olevansa eri sukupuolta kuin fyysinen ruumiinsa.
No mitenkä ihmeessä se lesbo/homo on alunpitäen on alkanut ajatella olevansa lesbo/homo, jos pelkästään ajatuksen voimalla onnistuu "normalisoituminen"?
Lesbot/homot on kuitenkin jossain määrin syrjitty ihmisryhmä. Miksi kukaan siis ehdoin tahdoin alkaisi ajatella ja toimia tavalla joka johtaa syrjintään toisten taholta? Yleensä vielä murrosiässä, jolloin ollaan hyvin laumahenkisiä ja herkkiä toisten arvolstelulle.
Näin ne tuolla yliopistolla uskovat. Miesten pitää saada oikeus synnyttää yms kaikkia hienoja ajatuksia pyörii ylioppineiden päässä... Kyllähän meidän tyhmien pitää uskoa ja totella kun viisaat sanoo näin. Se o sitä valinnan vapautta...
Kukahan vaatii että miesten pitää saada oikeus synnyttää?
varmaan tätä v.as.taajaa kiusaa äskettäin esille tullut tapaus, jossa ministerin eriyisavustaja oli omin päin lähtenyt valmistelemaan translain muutosta. lain muutoksella pyritään kumoamaan nykyinen sääntö, jonka mukaan sukupuoltaan korjaava henkilö tulee "pakkosteriloida", jotta juridisesti sukupuolenvaihto onnistuu.
sterilisaatiovaatimuksen poisto tarkoittaa sitä, että esimerkiksi naisen kehoon syntynyt transmies voisi juridisen miehen statuksen saatiaan tulla kuitenkin raskaaksi.
heteroseksuaaliseen matriisiin kasvaneille tällainen vaihtoehto näyttäytyy kummallisena, eikä sellaista voi hyväksyä, koska se rikkoo luonnonmukaisena pidetyn sukupuolijärjestelmän.
Maria Guzenina-Richardsonin pois potkittu feministi avustaja Martta October DEMLA ry. Edistyksellisiä piirejä kun ovat niin luovat sosiaalisen konstruktion avulla kaikenlaisia edistyksellisiä uudistuksia.
Vasemmistolaisuus=Edistyksellisyys.
Muut=Taantumuksellisuus.
Odotan innolla lisää edistyksellisyyttä ja edistyksellistä ajattelua näistä edistyksellisyyden ajatushautomoista...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012013015142766_uu.shtml
Kokeilkaa ymmärtää näitä homo ja lesbo ressukoita moni heistä kuitenkin haluaa palata normaaliin elämään.
Työnnetään Jeesus Jumalamme jalat edellä puimuriin, jos se sallii Kristittyjn vainot!
KriStus Kebabbia, Vapahtaja-vanukasta ja Jumala-juustoa!
Pääsiäinen lähestyy!
Avaajana taas yksi idiootti joka ei tajua mitä vaino on.
:DD
ehkä olisi tosiaan tarvinnut hiukan terästää tuota aloitusta omalla tulkinnalla.
Jos tässä maassa jotkut harjoittavat vainoja, ne ovat kristityt itse. Kuvittelevat salaliittoja ja soluttautumisia ja ahdistelevat viatttomia ihmisiä.
Homoseksuaalisuus, ei ole synnynnäistä vaan valittavissa oleva ominaisuus.
Tasapainoon pääseminen on tärkeää oma feminisen ja maskuliinisen puolien kanssa,sillä molemmat meillä on. Siksi käytetään myös sanontaa puolihetero ja se kuvaa itsensä tasapainon puuttumista.
Lapinrumpu väittää että jumalansa loi ihmiset sekä homoiksi, että heteroiksi. Voi taivastenvaltakunnat, mitä hemmetin sekoilua. 100%:sta bullshittiä näillä uskis-kuspäillä.
''Homoseksuaalisuus, ei ole synnynnäistä vaan valittavissa oleva ominaisuus.''
Voit todistat väitteesi helposti. Sinun tarvitsee vain astua julkisuuteen, kertoa valitsevasi homoseksuaalisuuden, ja elää homona esim. vuoden ajan.
Miksi ihmeessä minun tarvitsisi noin kummia tehdä tai todistella kenellekään päivänselvää asiaa?
Valitettavasti olen tasapainoinen heteroseksuaali joka on sinut molempien olemuspuoliensa kanssa ja koska tiedän tasapainon salaisuuden lain, tuen normielämässä heitä jotka horjuvat tasapainottomassa tilassa parhaani mukaan, Täällä en todisteluja tee. Esim hedelmättömyys on tasapainottomuuden yksi ilmenemismuoto sen kertomatta mitään suuntauksista. Mielentilalla on todella suuri vaikutus kokonaisuuteen nähden.
Kukaan ei halua vapaaehtoisesti tulla syrjityksi, kiusatuksi ja halveksunnan kohteeksi. Kirjoittaisin enemmänkin esimerkiksi miten nuoret teini-ikäiset kokevat homoutensa ja mihin epätoivoisiin tekoihin se usein on johtanut, mutta työt kutsuu. Tiedät varmasti mitä tarkoitan.
''Miksi ihmeessä minun tarvitsisi noin kummia tehdä tai todistella kenellekään päivänselvää asiaa?''
Koska se ei todellakaan ole mikään päivänselvä asia.
''koska tiedän tasapainon salaisuuden lain''
Miksi panttaat sitä?
''Mielentilalla on todella suuri vaikutus kokonaisuuteen nähden.''
Hedelmättömyys johtuu väärästä mielentilasta? Kerro lisää.