Löytyykö taas kassakaappisopimus

jos ja kun Rehnistä tehdään komissaari? Tehtiinkö sopimus (=lehmäkauppa) jos silloin, kun Liikasen kohunimitys Suomen Pankkiin tapahtui.
Itse olen taipuvainen uskomaan tuohon menettelyyn, mikäli Rehnistä todella tulee komissaari. Ottamatta kantaa kenenkään pätevyyteen tai sopivuuteen, on kantani se, että meitä kansalaisia kusetetaan oikein urakalla näissä asioissa.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... niin ja sopimuksen luonteeseen kuuluu, että kunnon kepulaiset tuomitsevat Liikasen nimityksen polittisena nimityksenä ja Liikasen myös epäpäteväksi Suomen Pankkiin.

Vastaavasti kunnon kepulaisen tulee puoltaa Olli Rehnin nimittämistä nimenomaan asiantuntijana ja pätevyyden perusteella, ei kepun jäsenkirjalla komissaariksi.

On siinä kepulaisilla selittämistä

Äänestä
  • mutta kun yrittävät kusettaa meitä tavallisia kansalaisia sillä, ettei MUKA ole sovittu mitään etukäteen. Sapettaa nuo "mandaattihommat", joita jaellaan sulle-mulle-periaatteella. Pistäisivät nyt kerrankin puolueesta riippumatta jonkun pätevän sinne EU:hun. Sääli-Anneli ja Miljonääri-Lasse siellä jo on. Jos kyse on jostain tasa-arvojutusta, niin lähettäkää sinne joku homo tai lesbo, tulee molemmat sukupuolet tyytyväiseksi. Pääasia pitäisi olla, että lähetettävä on pätevä (kerrankin). Jäsenkirja ei saa olla peruste, muttei myöskään este.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

jos ja kun Rehnistä tehdään komissaari? Tehtiinkö sopimus (=lehmäkauppa) jos silloin, kun Liikasen kohunimitys Suomen Pankkiin tapahtui.
Itse olen taipuvainen uskomaan tuohon menettelyyn, mikäli Rehnistä todella tulee komissaari. Ottamatta kantaa kenenkään pätevyyteen tai sopivuuteen, on kantani se, että meitä kansalaisia kusetetaan oikein urakalla näissä asioissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu