Lapuan juna meni jo

Lapun olisi pitänyt jo paljon aikaisemmin kosiskella liitoskuntia, eikä päästää Kauhavaa kasvamaan asukasluvultaan suuremmaksi kuin Lapua. No nyt liityn mielelläni kasvavaan Seinäjokeen kuin kuihtuvaan Kauhavaan.
7175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

täs mihinkää liitytä.

Äänestä

Kyllähän nämä Lapuan komissaarit ihan hyvissä ajoin komentelivat naapureitamme. Pahantekoon täältä on aina ehditty aioos.

Äänestä

LOPETTAKAA NY TUO KUNTALIITOS HÖPINÄT !

ei sitä tuu meidän elinaikana , ei Lapuan tartte liittyä jos eio oo pakko
eikä sittekkään , silloohan tuloo kapina , sisällisota !

Äänestä
  • Kapinaa voit nähdä Lapuan nesteellä jossa äijät ryystää samaa sumppia kun 50 vee sitten. Taikka ABCeellä, jossa on mukavaa kun saa syödä pullaa ja pelata peliä. Siinä se on sun kapinas.

    Äänestä

Lapualla on paljon sellaista mitä olis pitäny tehdä jo vuosia sitten. Kattokaa ympärillenne. Olo on monta kertaa niinkun olis pudonnut 70-luvun mustavalkoleffaan.

Äänestä

Niinpä: Seinäjoella melko varmasti asuntomessut v. 2016.

Minkä tähren Lapua ei ole hakenut messuja? Alueita joilla rakennetaan, riittäis vaikka muille jakaa!!!

Mutta ei osata ideoita, suunnitella ja tuotteistaa, nykyaijan elämäs pitää olla esillä ja saada äänensä kuuluviin. Sen tekee aina joku muu. Sitten ollaan vaan tietty taas kateellisia. Messuja on ollut paljon pienemmilläkin paikkakunnilla kuin Lapualla. Ajatelkaa mikä ruiske olis ollu alueen kaupalle, matkailulle, maineelle, ravintoloille, tonttikaupalle......

Äänestä
  • Onhan meillä, tai melkein oli, laskettelukeskus, kylpyläkeskus, golfkeskus, hiihtoputki, kultakaivos, lentokenttä, ideaparkki, ikl-museo, isänmaallinen jokiristeily ja nestekaasuvarasto keskellä kylää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin se on kirjoitti:

Lapun olisi pitänyt jo paljon aikaisemmin kosiskella liitoskuntia, eikä päästää Kauhavaa kasvamaan asukasluvultaan suuremmaksi kuin Lapua. No nyt liityn mielelläni kasvavaan Seinäjokeen kuin kuihtuvaan Kauhavaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu