Kaikkea paskaa ne "demaritkin" teille syöttävät:
"Obama sanoi Yhdysvaltojen maksaneen kovan hinnan siitä, että se on antanut irakilaisten tulevaisuuden heidän omiin käsiinsä.
Irakiin jää noin 50 000 sotilasta ohjaus- ja koulutustehtäviin."
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/irakin-sota-maksoi-yhdysvalloille-yli-3-000-000-000-000-dollaria/art-1288338741067.html
Ei, IMPPERIALISTI ei sittenkään jättänyt Irakin öljyä Irakilaisille, siitä pitävät nuo 50 000 "kouluttajaa" huolen !
"Obama sanoi Yhdysvaltojen maksaneen kovan hinnan siitä, että se on antanut irakilaisten tulevaisuuden heidän omiin käsiinsä.
Irakiin jää noin 50 000 sotilasta ohjaus- ja koulutustehtäviin."
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/irakin-sota-maksoi-yhdysvalloille-yli-3-000-000-000-000-dollaria/art-1288338741067.html
Ei, IMPPERIALISTI ei sittenkään jättänyt Irakin öljyä Irakilaisille, siitä pitävät nuo 50 000 "kouluttajaa" huolen !
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lähi-idässä on niin paljon öljyä ja uskonsatuja, että lännen imperialistit ei lähde sieltä koskaan vapaaehtoisesti pois! Toisin sanoen uusi sisällissota on vielä myös Irakissa
edessä.
joku sanoikin osuvasti, että vasta sitten impperialisti lähtee, kun VAIN kuivaa hiekkaa on kilometrien syvyyksiin ja öljy on kaikki viety.
On se hävettävää, että nuo "demaritkin " suomettuu ja kyykkii, kun on impperialistit asialla.
aivan, ja siksi toiseks, Iranin kentille ei enää taida olla asiaa:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/iran_sanoo_tehneensa_saavutuksen_ydinteknologiassa_3251609.html
Ihan hyvä juttu. Amerikkalaissionistiset joukot pitävät Irakiin hyvät välit ja yhteydet. Näin sen tulee ollakin. Siinä ei ole mitään väärää.
Tämän hetkinen suurin todellinen terroristi&siviileiden massamurhaaja valtio jätejenkkilä kun pysyisi kotimantereella niin mitään sotia ei olisi maailmassa!
Ihminen väittää olevansa viisas ja sivistynyt mutta totuus on ettei ihminen ole muuttunut pätkääkään satojen vuosituhansien aikana.uskonnot ovat epäonnistuneet tehtävissään ja edesauttaneet maailman tuohoamista.
Eihän sitä nyt kultakaivoksesta niin lähdetä,jenkit ovat maksaneet Irakille raakaöljystä 10 vuotta noin 1 $ tynnyriltä eihän sellaista maata ja kansaa voi rauhaan jättää,,ruumiita ja raunioita ovat tehneet valtavasti mutta sehän tunnetusti näille jenkeille sivu seikka. Ja nyt on öljyn "alennusmyynti" Libyassa jenkkien kanssa on nyt jaolla kolme muutakin haaskalintua!
Sankarilliset amerikkalaisjoukot ovat uudelleenrakentaneet koko Irakin maan. Siltoja, kouluja, sairaaloita, teitä, kaivoja ollaan uudistettu ja rakennettu lisää. Kuinka paljon tähän onkaan yhdysvaltalaisen veronmaksajan rahaa palanut. Saat vain kiittää urheita amerikkalaisjoukkoja tästä. Mieti sitä.
Tämä on hieno asia, sankarillinen urotyö ja palvelus Irakin kansalle ja koko Irakin maan tulevaisuudelle. Tästä on hyvä jatkaa. Kiitos USA!
Taas on valtamedia onnistunut kusettamaan siihen uskovia.