Se kun ns. kristityt höpöttävät sanoilla ja sanoin, muka kristillisyydestä. Olen kurkkuani myöten täynnä tällaisia niinsanottuja kristillisiä hokemia.
Kun Se Loppu tulee, niin vain ja ainoastaan teot ratkaisevat.
Olen laskenut - Uudessa Testamentissa on mainittu yli 50(viisikymmentä) kertaa ! ! ! - "ja kukin tuomittiin - TEKOJENSA MUKAAN".
Siis, - eikö JO OLISI AIKA - meidän kaikkien kristittyjen lopettaa tällainen iänikuinen jaarittelu&höpöttäminen, koska juuri sehän kääntyy jo itsessään antikristilliseksi valheeksi, ja näinollen osoittaa meidät itsekukin VALHEEN puhujiksi?
Eli huomio! ! ! Kaivan malkaa tässä myös siis omasta silmästäni, mutten mielestäni kyllä syystä.
Kun Se Loppu tulee, niin vain ja ainoastaan teot ratkaisevat.
Olen laskenut - Uudessa Testamentissa on mainittu yli 50(viisikymmentä) kertaa ! ! ! - "ja kukin tuomittiin - TEKOJENSA MUKAAN".
Siis, - eikö JO OLISI AIKA - meidän kaikkien kristittyjen lopettaa tällainen iänikuinen jaarittelu&höpöttäminen, koska juuri sehän kääntyy jo itsessään antikristilliseksi valheeksi, ja näinollen osoittaa meidät itsekukin VALHEEN puhujiksi?
Eli huomio! ! ! Kaivan malkaa tässä myös siis omasta silmästäni, mutten mielestäni kyllä syystä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se pahin on kuitenkin parasta, mihin nämä Saatanan veren voimalla mellastavat tekopyhitetyt ja Jumalan paaduttamat ihmiset pystyvät.
Mitä hyvää tai parasta tekopyhitetyssä elämässä muka on?
Todellinen Jumala EI paaduta, vaan sulattaa ihmisten sydämet.
Todellinen Jumala avaa ihmiset - Todelliselle rakkaudelle.
Todellinen, TOSI Jumala - on kaukana tekopyhyydestä, paatuneisuudesta, saatanan valtakunnasta.
Pois tällainen antikristillisyys!
www.youtube.com/watch?v=wZRCZ9jNhSk&feature=related
SILLÄ ILO HERRASSA ON VÄKEVYYTEMME ! ! !
tuolla laululinkillä että on sitä ILOA HERRASSA, vai viittaatko antikristillisyyteen tuota laulua.
Teuvolle tiedoksi: Sellaista ei olekaan kuin Saatanan veren voima. Voitko enää pimeämmäksi mennä???
Vaikea kuvitella että voisi enää pimeämmäksi mennä.
Onhan tuo Teuvo jo ehtinyt panna Jumalan uhraamaan Poikansa saatanalle. Paavalia hän halventaa joka päivä ja nyt on saatanan veren voima vuorossa. Noh, saattaahan tuon pilkkaajan sanavarastosta jotain vielä antikristillisempää löytyä.
Edestään hän tulee kaiken pilkkaamisen löytämään ja tekojensa mukaan saa Sunikin palkan. Saakoon Jumala vielä armahtaa eksynyttä, jonka epätoivo on suurempi kuin palstalla voi nähdä.
Sinä olet itse antikristillinen:
Lueppas hieman tarkemmin Raamattusi!
Kaikki jumalattomat tuomitaan tekojensa mukaan. Sensijaan ne jotka Jeesuksessa kristuksessa ovat, siirtyvät kuolemasta elämään.
Mene siis ja tee parannus: Kadu syntejäsi, pyydä ne anteeksi Jeesuksen sovituksen kautta ja tee parannus pahoista teoistasi, niin Jumala armahtaa sinua ja saat siirtyä kuolemasta elämään.
Millä tavalla antikristillinen?
Näytä kirjoittamani kohta mikä on antikristillistä, tai älä enää kirjoita tänne. Olet itse antikristillinen kun höpötät tyhjäpäiväisiä, josta juuri Aloitin tämän kirjoittelemiseni.
Yritä pysyä tarkkana siinä mitä kirjoitat, ja pysy myös tarkkana siinä mit KIRJOITAT, minusta pahinta antikristillisyyttä on juuri se kun kristityt höpöttävät, jaarittelevat, selittävät lainaten raamattua koko ajan, ja loppua ei näy.
Juuri tämä pahinta antikristillisyyttä.
Muut uskonnot väittävät toista. Jos haluat pelastua niin sinun lienee parasta kumartua myös niiden puoleen?
Jos kaikki siis tuomitaan tekojensa mukaan, niin missä kulkee raja hyvän ja pahan ihmisen välillä? Millainen suhdeluku pitää olla tekemänsä tai aiheuttamansa hyvän ja pahan välillä, että on kelvollinen Jumalalle? Vai olenko nyt ymmärtänyt jotain väärin? Kuinka paljon esimerkiksi minun pitäisi hankkia ansioita hyvillä teoilla Jumalan edessä, että Jumalan olisi pakko pelastaa minut, koska olisi minulle palkkana yhden pelastuksen velkaa tekemieni palvelusten vuoksi?
Hyviä kysymyksiä sulla.
Tunnut olevan sopivan valveutunut ja pirteä kristitty, itse pidän selkeistä kysymyksistä, ja sitäkin selkeämmistä vastauksista, tällaiset tekstitykset luovat oikeaa Jumalan henkeä, myös kirjoittelemisiimme, ja näin ymmärryksemme kasvaa.
Tuo 'Tekojen mukaan' ihmisten tuomitseminen ei nyt liity aloittamaani juttuun eli jonninjoutavaan höpöttelyyn&jaaritteluun muka-Jumalan nimessä, joten suosittelen Sua avaamaan oman otsikon aiheestasi.
Siunausta!
Jeesus oli kavaltaja.
Jeesus varasti isäntänsä omaisuutta, eli profeettojen sanoja ja puhui niitä ominaan.
Hän oli väärä huoneenhatija.
Kavallus on omaisuurikos, eli omaisuuspetos, ei ilmianto.
Juudas ei ollut kavaltaja vaan Jeesus.
"Jeesus oli kavaltaja."
Miten sinä uskallat!
Mieti vähän mitä kirjoitat Kaikkein Korkeimman Pojasta! Muista nyt tästedes että 'Kaikki mitä sanotte, suustanne päästätte, niistä teidät myös tuomitaan.'
Rukoilen silti puolestasi, kun kadut naurettavia kirjoituksiasi ja pyydät anteeksi, niin mun puolesta asia okei.
Siunausta!