Luin tänään Aarno "loka" Laitisen kolumnin (11.2.2012) viikonvaihde iltalehdestä. Missä hän kertoo hyvin Kokoomus puolueen voimakkuuden nykyään ja historian lahtari puolueena!
Kuinka he Kokoomus pitävät itseään työväenpuolueena yms... Äh ku pistää vi.....maan! Suomea myydään kovaa vauhtia ulkomaille,,,, tulevaisuutemme tulee olemaan synkkä kuten Argentiinan kriisi dollari ja peson aikaan (pankit/valtio tekevät rahan nosto rajan, jotta pankeilla riitäisi rahaa)...! Entäs kansalaisten rahat :)
Eikä tarvitse olla ennustaja :)
Hyvät ennusmerkit on jo, kun kaikki niin sanotut tärkeimmät teollisuuden alat häipyvät meiltä Suomesta. Mut eipä hätiämitiä työttömillä, kun odotellaan että nämä suuret ikäluokat lähtevät eläkkeelle ni töitä riittää ;) Tätä pashaa puhuu ne kelle siittä maksetaan! Ja EU:lle maksetaan, ja EU:n takapiruna häärii juutalainen ahneus! Kuten gugge asiassa..
Loppupeleissä aika raakaa tämä kapitalistinen yhteiskuntamme, siinä pärjää vain vahvat (rikkaat) ja heikot (köyhät) kuolee..
Hyvä kirjoitus!
terve-järkinen
0
135
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1246602MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535664Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.784423NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun854303Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1024071Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841426- 791235
- 3341227
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a101189Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978