Kattelin varsin mäkin hinnastoja. Miten parempaan voisi työaikaa käyttääkään.
Chicken McNuggets™ 9 kpl / 6 kpl / 4 kpl dippi 4,95/3,80/ 2,00 €
4 kpl annos kustantaa 2,00. Eli yksi nugetti maksaa 0,50
6 kpl annos kustantaa 3,80. Eli yksi nugetti maksaa 0,63
9 kpl annos kustantaa 4,95. Eli yksi nugetti maksaa 0,55
Kannattaa mieluummin ottaa kaksi 4 kpl annosta (=4,00) kuin 6 kpl annos (3,80). 20 sentillä saa kaksi nugettia enemmän. Taas on kustu gringoa silmään.
Chicken McNuggets™ 9 kpl / 6 kpl / 4 kpl dippi 4,95/3,80/ 2,00 €
4 kpl annos kustantaa 2,00. Eli yksi nugetti maksaa 0,50
6 kpl annos kustantaa 3,80. Eli yksi nugetti maksaa 0,63
9 kpl annos kustantaa 4,95. Eli yksi nugetti maksaa 0,55
Kannattaa mieluummin ottaa kaksi 4 kpl annosta (=4,00) kuin 6 kpl annos (3,80). 20 sentillä saa kaksi nugettia enemmän. Taas on kustu gringoa silmään.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.