kun nyt sotavoimia pienennetään,sotaahan käydään monessakin maassa lähinnä siviilejäkohtaan,niin asukkaiksi voi ilmaantua hyvinkin hierarkiatietoista väkeä.Kaikille ei kuitenkaan tämä tutuilla kotipaikkakunnilla hyvin tiedetty arvojärjestyspidä niin saattaa joillakin olla vaikeaa kun heitä pidetään ihan tavallisena työttömänä joka käpsehtii perheineen erilaisia tukia nauttien.
MUUTTAJA
HIERARKIA
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En oikein saanut otetta kuningasajatuksestasi...
tätä?
http://www.newworldwar.org/
Suomen kannattas "ulkoistaa" koko sotiminen, sillä silloin ei tarvittas yhtään rakennuksia tai muitakaan sotajuttuja ja syntyisi säästöä paljon. Lisäksi kaikki inttialueet olisi muuttovalmiita sivili porukalle. Santahaminasta tulis hyvä alue vaikka pössö tyypeille, kun silta vaan ylös ja siel pysyy. Se kuka sitten "sotisi" suomen puolesta kilpailutetta EU systeemin mukaan ja se väki myös kökkisi YK ymms tehtissä. Siis kuntaliitos takas kaappiin ja intti ulkoistus pöydälle.
Niin, suomi sotii vain yhdessä paikkaa siel kuumas maassa ja väkisin taas mentiin sinne. Venäläiset on ainut maa joka edes haluu suomeen ja niitä täällä liikkuukin liiaksi asti. Ei nekään viitti sotia, kun tänne pääsee ilmankin ja voi ostaa ihan mitä tahtaa, sillä kauppiaat myy vaikka omat pallit.