Hakkarainen teki sen taas! Niinistön vaalitilaisuudessa hän mm. möläytti: "Laitan bensaa auton tankkiin, enkä pakoputkeen". Huomenna Hakkaraisen öyhötyksestä lisää Hesarissa ja Iltasanomissa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012021215194746_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012021215194746_uu.shtml
Vastaukset 6
Vanhimmat
.
Typerää korostusta, - ja mistä tiedät että Hakkaraisen toiminta ei olisi täysin suunniteltua?
Kysynkin, kuinka moni kansalainen mielestäsi pitää Hakkaraisen heittoja rasismina, saatikka tarkoituksellisena rasismina?
Mistä voit olla varma että tuo heito pakoputkesta mitenkään täyttäisi rasismista säädetyt rajat?
Seppo Hietanen
hihihihiihihi..karmeaa rasismia......hihihihihhhii
Teuvo taitaa tässä viitata homoihin ja kertoo motiivikseen Niinistön äänestämiselle heterouden. Fiksu mies se Teuvo. Vaan mistä on Teuvo saanut Tietoonsa mihin putkeen Niinistöillä laitetaan?
Kyllä bensaa laitetaan tankkiin..
Persujen "suvaitsevaisto" on ennenkin antanut erikoisia lausuntoja kautta maan. Tässä yksi.
http://www.hs.fi/politiikka/Perussuomalainen paikallisjohtaja Homot joutuvat tuliseen järveen/a1305550563308
Hölmöläis-, turkulais- ja ruotsalaisvitsit ovat sallittuna, koska kaikki pitävät hölmöjä, turkulaisia ja ruotsalaisia todellisuudessa tasavertaisina ja heitäkin saa "loukata". Sen sijaan silkkihansikkailla käsiteltävistä hyysäyksen kohteista, mm. homoseksuaaleista ja somaleista, ei saa kertoa mitään vitsejä. Kaikki vitsit näistä aiheista ovat rasismia.