Elämältä on mennyt pohja pois ja en pysty enään edes kouluun menemään, makaan vain omassa huoneessa ja itken kun Salkkarit loppuu nyt keväällä.
En halua katsella Heikki ja Kaija nimistä sarjaa sen tilalla.Onneksi isoveljeni toi minulle eilen lihalientä huoneeseeni ja pari vanhaa saksalaista vhs-filmiä jotka olivatkin mielenkiintoista katseltavaa.Niissä naiset olivat aluksi pukeutuneet mukamas sisäköiksi ja linnanherrat tulivat ja riisuivat ne ja sitten HUH HUH,nyt äiti tulee taas minun kanssa isältä salaa katselemaan veljeni filmejä ,heippa!
En halua katsella Heikki ja Kaija nimistä sarjaa sen tilalla.Onneksi isoveljeni toi minulle eilen lihalientä huoneeseeni ja pari vanhaa saksalaista vhs-filmiä jotka olivatkin mielenkiintoista katseltavaa.Niissä naiset olivat aluksi pukeutuneet mukamas sisäköiksi ja linnanherrat tulivat ja riisuivat ne ja sitten HUH HUH,nyt äiti tulee taas minun kanssa isältä salaa katselemaan veljeni filmejä ,heippa!
Vastaukset 31
Vanhimmat
Älä itke, tuleehan kesällä TAAS Reinikainen ja Tankki täyteen.
Nyt on jo jotain yirtystä, mutta ei menny vieläkään sun kusetus läpi.
itke toinen viikko siksi että se JATKUU
Minä jouduin käymään suutarissa ostamassa kumiliimaa ,koska näen Salkkareita vain ratikan infotauluilla kun mulla ei oo telkkua ja nyt varmaan joudun pöpilään takaisin kun Salkkarit loppuu keväällä.
Kun kuulin Salkkareiden loppumisesta niin juoksin kiireesti Jumbon pikasuutariin ,mutta kaikki LL-kumiliimatuubit olivat jo menneet. Apua miten nyt näen Salkkareita ostoskeksien seinillä ilman LL:ää ?
Hommatkaa elämä, vitun pissikset . Ja menkää oikeisin töihin, niin loppuu tuo iänikuinen lässytys
Mistäs lähtien 12-vuotiaat ovat töitä tehtneet?
Sais loppuakkin. On menny ihan paskaksi. Metsolat on paras kotimainen sarja ikinä.
Mistä saisin jotain lopetettavien Salkkareiden tilalle ,tulenko hulluksi ja lopetan lukion vai jatkanko koulua kumiliimojen voimalla ?
LL:ää saapi keskustan suutareilta pöniköissä ,riittääpi varmaan vuosiksi jos pää kestää?
eiks ne ollu vaa kesätauolla? miksi tälläne show? o_o
Ei kun Salkut on päätetty lopetaa kokonaan APUUVA !
jaahas pennut taas vauhdissa. no 3.9. tulee taas salkkarit
niinkö
03.09.2012 alkaa Salkkareiden paikalla 1970-luvulla Ylen kanavilla esitetty Heikki ja Kaija -sarja ,se on aluksi mustavalkoinen ,mutta vuoden päästä jaksot ovat jo värillisiä.MTV3 esittää sarjaa noin viisi vuotta!
Tämä on sisäpiirin faktatietoa.
höpöhöpö. salkkarit jatkuu ihan normaalisti jaksolla Sieviset maksavat synkän virran vaatimia veroja.
JAA
TÄ?
Heikki ja Kaija on nuorille paljon parempaa katsottavaa kuin tuo lopetettu Salkkarit-friikkisekoilu.
Hienoa ,että maikkarilla vihdoinkin ymmärrettiin meidän vanhempien huoli !
Ehm se ei oo lopetettu eli sorry baby:)
Kyllä se vaan on lopetettu ja vissi on niin !
miksi "lopetettua" sarjaa sitten mainostetaan telkkarissa?
Se on vaan mainoskikka
joo niin varmaan. ei semmosia sarjoja mainosteta, jos ne on lopetettu. sitä paitsi sarjaan haetaan taas uusia avustajiakin.
viime vuonnakin piti loppua ja niin vaan nähtiin uusi tuotantokausi salkkareista, että ihan turha kusettaa
Joka paikassa sanotaan, että seuraava kausi alkaa 3.9. Voiko muka niin moni media olla väärässä?!
12 v pentu vaan yrittää taas kusettaa.
"Onneksi isoveljeni toi minulle eilen lihalientä huoneeseeni" xDDDD
Eipä sarja ole koskaan mikään hyvä ollutkaan, mutta kyllä sitä kattoo...
http://www.mtv3.fi/ohjelmat/sivusto2008.shtml/draama/salatut_elamat/jaksot_juonipaljastukset?1605777
Todiste jatkumisesta -.-
Salkkarit päättyy kyl mun mielest vast 2015 ja sillonki ne EHKÄ suunittelee jatkoa!
http://www.mtv3.org/lopputuli-salkkareille/hienoa.lli