Älä jonota TV Viihde-asiakaspalveluun

k:setusta koko firma

Et saa kuitenkaan asiaasi hoidettua puhelimitse, joudut jonottamaan vähintään 15 min. jos sekään riittää. Itselläni ei kärsivällisyys riittänyt kun kolmeen otteeseen jonotin tuon ajan, lisäksi jonotus on MAKSULLISTA joten minuutit puheajassasi kuluu täysin hukkaan. Ei auta vaikka soittaisi heti aamusta klo 9 aikaan, ovat jo valmiiksi laittaneet sen jonotuksen päälle!

Tuo palvelunumero on Soneralta hankittu ja ainoat jotka maksullisessa jonotuksessa voittaa, on ruotsalainen Sonera ja ranskalaisen emoyhtiön TV Viihde (TV Viihteen omistaa TDF joka on ranskalainen ja omistaa myös Digitan).

Olisikohan viranomaiselle valituksen paikka. En tosin tiedä kenen etuja Kuluttajavirasto nykyään palvelee (alunperin perustettu kuluttajan etuja valvomaan, nykyään tuntuu että se ajaa firmojen etuja) ja onko edes Viestintävirastokaan kuluttajan puolella tällaisissa tapauksissa.

Eivät tunnu tajuavan TV Viihteellä sitä että tällainen toiminta k*see heidän omaan kuppiinsa ja jos paljon tyytymättömiä asiakkaita niin lopulta asiakasmäärät pienenee ja kun sana kiirii, asiakkaat tietää välttää ko. firmaa. Lopulta käy niin että joutuvat lopettamaan pienen asiakasmäärän takia.

TV Viihteellä eivät taida enää vastata edes sähköposteihinkaan.

Dnan aspaa on täällä haukuttu mutta itse ainakin pääsin sinne nopeasti ilman pitkiä jonotuksia ja sain asiani hoidettua joten heille plussaa siitä. Toivottavasti Dna Welho saa lisättyä kanavavalikoimaansa antenniverkon kanaviin Disney Channelin (pidemmällä lähetysajalla), Canal Film paketin ja muitakin kanavia, jos saavat niin tämä ainakin vaihtaa TV Viihteen heti Dnahan.

0

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        66
        2265
      2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

        Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
        Maailman menoa
        230
        2162
      3. Onko kivaa jättää

        elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
        Ikävä
        120
        1468
      4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        21
        1232
      5. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        1200
      6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

        Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
        Ikävä
        113
        1120
      7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

        Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
        Kaste
        102
        959
      8. Olet kiva ihminen

        En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
        Ikävä
        73
        949
      9. Auta mua mies

        Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
        Ikävä
        78
        899
      10. Ja tääkin vielä...

        Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
        Ähtäri
        33
        885
      Aihe