Kenraali Butler

Miksi kenraali Butler ilmoitti, että kansallissosialistit yrittivät kaapata vallan USA:ssa?
Oliko olemassa jokin salaseura yms ?
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

oli eläkkeellä oleva merijalkaväen kenraali.
Hän puhui usein läpiä päähänsä.

Äänestä

Tuo skandaali oli kuulemma teollisuusklikin (sama joka tahkoaa nytkin rahaa ja piti talouden kasvussa) juttuja...

Äänestä
  • kansallissosialistinen teollisuusklikki. Läpiä on päässä sinullakin.

    Äänestä

Salaseuroja saattoi olla, mutta maassa jossa jokaisella on aseet kotona, ei kannata yrittää vallankaappausta, se ei tule onnistumaan.

Osavaltiot on muutenkin aika herkkiä, omasta asemastaan ja oikeuksistaan, liittovaltiotasolla kukaan ei astu tämän rajan yli, siitä tulee vaan vaikeuksia.

Äänestä

USA:n merijalkaväessä ei voi yletä enintään kuin Everstiksi.

Äänestä
  • Merijalkaväessä on kenraaleja prikaatikenraalista neljän tähden kenraaliin. On ollut ja on nytkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Weissenhauptiko kirjoitti:

Miksi kenraali Butler ilmoitti, että kansallissosialistit yrittivät kaapata vallan USA:ssa?
Oliko olemassa jokin salaseura yms ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu