Ikaalinen - toivoton tapaus :(

Kauppakeskus jäi tulematta, kirppis konkkaan, kauppis ja ammattikorkea lopettaa jne. Koskahan kylpylä sulkee ovensa, entä tehtaat? Osaltaan ikaalislaiset ovat syypäitä alasajoon, toisaalta markkinat ja valtiovalta. Voi, voi :( Rest In peace!
8268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ikaalinen tulee näivettymään ja kuolemaan. Tiedän ainakin kaksi perhettä jotka ovat muuttamassa pois tästä kylä pahasesta ja myös minulla on muutto suunnitelmia tuonne Tampereen suuntaan tai esim Nokialle. Eihän täällä ole enään mitään minkä vuoksi Ikaalisiin kannattaa jäädä asumaan. Haluan elämää ja toimintaa ympärilleni joten äkkiä pois täältä.

Äänestä
  • Kunnan asunnot on saatava vapaaksi irtisanottaville
    kunnan työntekijöille joten hus hus ja pakatkaa
    se rahtihame mersun tavarasäilöön

    Äänestä

älä sitten siellä nokialla vaan eksy suomi24-nokia sivulle,sielläkin valitetaan.

Äänestä

Valtuusto ja hallitus Ikaalisisssa on käyttänyt keskinäiseen tappeluun aikansa siitä, mihin liitytään. Pitäisi olla ahkerasti neuvottelemassa valtionhallinnon päässä, mitä halutaan Ikaalisissa säilyttää. Ikaalinen on tunnettu korkeatasoisesta koulutuksestaan, mutta nyt selkeästi kaikki ovat sitä ajamassa alas.
En ole kuullut tai kukaan kertonut, minkälaisia delegaatioita tuolla valtionhallinnossa päin olisi viimeisen hallituskauden aikana vieraillut. Ennen Ikaalisten politiikot eri osa-alueilta vierailivat siellä usein nostamatta siitä sen suurempaa meteliä ja pyynnöt Ikaalisiin olivat hyvin moninaiset, melko suurelta osalta ne otettiin positiivisesti vastaan valtionhallinnossa. Pienen paikkakunnan ainoa valtti on olla aktiivinen joka saralla.
Tuossa kauppakeskushankkeessa oli aktiivisuutta kiitettävästi, mutta sen kaatoi perussuomalaiset Heiska, Viitaniemi kumppaneineen. No Heiska on konkannut aika useasti, siinä samalla on yksityishenkilöitä viety lokaan kymmeniksi vuosiksi, nyt se vain koski koko kaupunkia.

Toivotaan valopilkkuja Ikaalisiin, ollaan myös mailmalla aktiivisia siis myös entiset ikaalilaiset, tämä on kaunis kaupunki puhtaine luontoineen, hyvä asua ja mukavat ikaalislaiset ympärillä. Täällä on voimaa, kunhan se taas saadaan aktivoitua ja käännettyä positiiviseksi energiaksi kaikkien ikaalislaisten hyväksi.

Äänestä
  • Ainakin opetusministeri Gustafsoniin on Ikaalisista oltu vahvasti yhtetydessä. Kun ei auta niin ei auta per... . Muuten olen täysin samaa mieltä kirjoituksestasi.

    Äänestä

  • hyvästi kirjoitti:

    Ainakin opetusministeri Gustafsoniin on Ikaalisista oltu vahvasti yhtetydessä. Kun ei auta niin ei auta per... . Muuten olen täysin samaa mieltä kirjoituksestasi.

    heh heh, Ikaalinen on kehä3:n persläpi!!! Gustafsonnin tunteneena, sitä ei kiinnosta hevon v.....jotkut kaalisten hommat....

    Äänestä

  • hyvä kirjoitus,kiitos,parempia aikoja odotellessa,nautitaan tästä mitä on!

    Äänestä

Ei työntekijä voi tehdä muuta kuin tehdä työnsä mahdollisimman hyvin. Jos on asiakkaita, työt jatkuvat. Asiakkaat tykkäävät iloisesta, huomaavaisesta ja reippaasta palvelusta. Eivätköhän kylpylän työntekijät tee sen, minkä he voivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heikki Seipäänreikä kirjoitti:

Kauppakeskus jäi tulematta, kirppis konkkaan, kauppis ja ammattikorkea lopettaa jne. Koskahan kylpylä sulkee ovensa, entä tehtaat? Osaltaan ikaalislaiset ovat syypäitä alasajoon, toisaalta markkinat ja valtiovalta. Voi, voi :( Rest In peace!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu