sossu eli veronmaksajat maksamaan sen ?
Kun mustalainen saa sakkoja, joutuuko
Vittumitäsikoja.
1183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Luulen , että jättävät vaan kylmästi maksamatta , mikäli niille edes joku poliisi vaivautuu sakkoa kirjoittamaan , kun tietävät ettei niitä makseta kuitenkaan.
Noin se on, että samasta paikasta josta haet ruokarahasi, sieltä ne kuitataan mannen sakot.
Vi.ttu että vi.tuttaa kaikenlaiset loiset jotka elävät yhteiskunnan varoilla. Ihan sama minkävärinen iho on.
elättämisesi ja hoidot mielisairaalassa tulevat kalliiksi. Etköhän jo hyppäisi vaikkapa junan alle.
arvoisa kirkkoherra.
No tottakai. mustalaisen raha on aika harvoin rehellisesti itse tienattua rahaa josta verotkin on viety.
Kyllä se niin on, että yhteiskunta maksaa heidän elämisestään ja rikoksistaan.
aikoinaan yks manne joka se oli joskus satamassa tankkaamassa autoja et ei saa yleistää. Kerran oltiin matkalla Ruotsiin ja se manne oli samalla laivalla ja siinä juteltaessa selvis et se oli matkalla Ruotsiin nostamaan sieltäkin sossurahoja. :)
Sossusta rahaa nostavat ovat kaikki väärinkäyttjiä, ei sellaista tulisi edes olla.
Ilmaista rahaa ei ole, se minkä joku täysin biojätespurgu saa on meiltä muilta pois, itse en auttaisi sellaista,enkä liioin romania.
Kaikki tuet pois.
Ei ollenkaan, he maksavat kaikki ajallaan ;)
MINÄ VIHAAN LOISIA, riippumatta ihonväristä.
Toivottavasti tulis olot joissa nuo loiset l********n ilman selityksiä.
Poliisit eivät edes tutki mustalaisten tekemiä rikoksia, puhun siis vanhusten ryöstöistä omassa kodissaan, koska sokealla vanhuksella pitäisi olla näköhavainto kuka rahat otti.
Näin minulle poliisi itse kertoi.
Toki se on vaikea syyttääkään ilman todistajaa. Rahaahan mustalaisilla on aina lompsat väärällään, joten mitkä niistä ovat mummosi? Pitäisi pyytää pankista sarjanumerot seteleistä.