Espanja islamisoituu vauhdilla

20+19

12

124

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gil Jotiini

      1300 vuotta sitten lähes koko nykyinen Espanja kuului islamilaiseen kalifaattiin. Ei siis mitään uutta auringon alla.

      Maailma muuttuu maailmanloppuun saakka.

      http://en.wikipedia.org/wiki/File:Península_ibérica_750.svg

    • Espanja tuhoutuu

      http://euroopanislamisaatio.vacau.com/kirjoitukset/espanjamuslimimiehityksenalla.html

      Koiriakin vainotaan jo

      Muslimienemmistöistä Lleidan kaupunkia on riivannut mysteerinen koirien joukkokuolema. Poliisilla ei ole tietoa tekijästä, mutta epäilee kuolemien syyksi myrkkyä, jota koirat ovat syöneet. Pelkästään yhtenä päivänä yli kymmenen koiraa oli kuollut mysteerisesti. Asukkaat epäilevät tekijäksi alueen muslimeita.

      Ennen koirien mysteeristä joukkokuolemaa, muslimiväestö yritti saada kaupunginhallituksen kieltämään koirat julkisissa paikoissa ja liikennevälineissä, koska he pitävät koiraa “epäpuhtaana eläimenä”.

      - “Se mitä tapahtui, oli hirvittävää. Yhtäkkiä, eräänä päivänä, 12-14 koiraa löydettiin kuolleena. Ne olivat syöneet tai saaneet jotain. Emme vielä varmuudella tiedä mitä, mutta epäilemme myrkkyä. Kuolemat järkyttivät asukkaita.”, kertoo paikallinen asukas Josep Ortiz CBN newsille 6.2.2012.


      Moskeijoita käyttökieltoon terrorismin uhan alla

      Lleidan kaupunki, jonka asukkaista neljäsosa on muslimeita, oli Espanjan ensimmäinen kaupunki, joka kielsi burkhat yleisillä paikoilla. Kaupunginjohtaja asetti myös kaupungin moskeijan käyttökieltoon viime vuonna:

      - “Emme tiedä, mitä muslimit opettavat moskeijoissaan. Terrorismin uhka on liian suuri.”, kertoo Moises Font, Platform for Catalonia puolueesta, CBN newsille 6.2.2012.


      Kantaväestö hiipuu olemattomiin

      Arvion mukaan, koko Espanjassa toimii aktiivisesti yli 100 radikaalia wahabisti-moskeijaa. Myös kaksi radikaalia ääri-islamilaista mm. rotuvihaa saarnaavaa TV-kanavaa toimii avoimesti Espanjassa.

      Samalla kun ulkomaalaistaustaisten osuus Espanjan väestöstä kasvaa räjähdysmäisesti, kantaväestö hiipuu hiljattain olemattomiin. Suuri määrä opiskelija- ja työikäisiä pakenee korkeaa työttömyysprosenttia ulkomaille. Muslimitaustaisten ulkomaalaisten syntyvyysaste on vähintäänkin kaksinkertainen kantaväestön syntyvyyteen nähden. Muslimien määrä Espanjassa on kymmenkertaistunut viimeisten 20 vuoden aikana. Seuraavan 25 vuoden aikana muslimien määrä Espanjassa kaksinkertaistuu entisestään. Espanja on pian Euroopan Saudi-Arabia, ellei se sitä ole jo.


      Kultuurievoluutio toimii

      Kehitys kuvastaa järjen hyvin kultuurievoluution olemassaoloa ja toimintaa. Vain vahvasti kiinteät ja yhtenäiset, omiin vahvuuksiin, periaatteisiin, perinteisiin ja ominaisuuksiin turvautuvat kultuuripiirit ja kansakunnat ovat selvinneet kautta ihmiskunnan historian, eri kultuuripiirien ja kansakuntien välisen taiston, eräänlaisen “olemassaolon taistelun”. Tämän kaltainen traditionalismi, tai luonnollinen etnosentrismi, on toiminut eräänlaisena itsesuojelumekanismina kansakunnille kautta niiden olemassaolon. Vierasta ollaan vieroksuttu, vieras on aina ollut uhka ja uhkana. Nyt luonnollisesta itsesuojeluvaistostamme ollaan tehty suoranainen pahe. Tässä piileekin rappiohumanismin todellinen luonne: kansakuntien tuhoaminen, niiden identiteetin riistäminen.

      • Islam pitää kiinni identiteetistään.

        Espanjan (ja joidenkin muiden alueiden) "valtaaminen" tapahtuu ilman sotajoukkoja toisin kuin keskiajalla. Tällaista on historian kiertokulku. Muslimit hallitsivat Espanjaa aikanaan kaiken kaikkiaan seitsemisen sataa vuotta, tosin reconquista työnsi heitä pois jo sydänkeskiajalla, mutta lopullinen karkotus tapahtui vasta 1400-luvun lopulla. Espanjan kristityt hallitsijat kokivat vahvasti tehtäväkseen vahvistaa omaa valtaansa. Siitä on nyt muutama sata vuosi.

        Samantapainen voi toistua uudelleenkin: kansat vyöryvät, kulttuurit muuttuvat. Suurvalta-asemansa menettänyt Espanja vaipuu muutaman sadan vuoden "uneen". Mutta eivät espanjalaiset mihinkään katoa.

        Mietin tässä Kreikan asemaa. Kreikkakin oli aikanaan pitkään muslimivallan alla; tilanne oli peruuttamaton, kun Itä-Rooma tuhoutui. Kreikan vapaustaistelu Turkista oli aikanaan monien valistuneiden eurooppalaisten sydäntä lähellä. Kreikan ja Turkin suhteet ovat edelleen vereslihalla. Kreikka tuntenee olonsa Turkin kyljessä edelleen epämukavaksi. Voiko Kreikka tulla Euroopalle vieläkin kalliimmaksi kuin se nyt tulee? Kysymys on avoin, sillä yllättävimpiä ei voi edes aavistella... Mutta eivät kreikkalaisetkaan mihinkään katoa.

        Uskoisin, etteivät suomalaisetkaan mihinkään katoa. Historian kulku vain kouristelee omaan tahtiinsa.


    • Jussuf (se sama)

      Onko tuo Pat Roberson teille maajusseille suurikin idoli? Vähän niin kuin se Graham-ukki? Ei sitten löydy minkäänlaista eurooppalaista näkemystä, vaan aina vain äärikristillistä amerikkalaista?

      Äärikristillisintä porukkaa maailmassa ovat amerikkalaiset hihhulit ja sitten nämä meidän kotoiset maajussit.

      • .......

        Kun et voi kumota itse argumenttia, hyökkää sen esittäjää vastaan.


      • Kristillinenhetero

        Äärikristillisyys tekee hyvää sinulle, viherpiiperö.


      • Tosimies.

        Ääri-islam nostattaa vastavoimia, te ette kuulu ihimisten ilmoille demokratiseen maailmaan.
        Lähtekää pois ettei käy niin aikoinaan, teidät häädetään pois.
        Nämä äärimuslimit ovat haitaksi maltillisille muslimeille sillä kun se sota alkaa viha kaatuu heidänkin päälle, ikävä kyllä.

        Jos kunnioittaisitte maidemme lakeja ja käyttäytyisitte maissa maiden tavoilla kuten muutkin tekevät niin kaikki olisi ok.


      • an4
        ....... kirjoitti:

        Kun et voi kumota itse argumenttia, hyökkää sen esittäjää vastaan.

        Viestisi oli lyhyt, mutta loistava.


      • 3+17
        Tosimies. kirjoitti:

        Ääri-islam nostattaa vastavoimia, te ette kuulu ihimisten ilmoille demokratiseen maailmaan.
        Lähtekää pois ettei käy niin aikoinaan, teidät häädetään pois.
        Nämä äärimuslimit ovat haitaksi maltillisille muslimeille sillä kun se sota alkaa viha kaatuu heidänkin päälle, ikävä kyllä.

        Jos kunnioittaisitte maidemme lakeja ja käyttäytyisitte maissa maiden tavoilla kuten muutkin tekevät niin kaikki olisi ok.

        Maltillisten muslimien päälle ei kaatuisi yhtään vihaa, jos he oikeasti tekisivät jotain radikaalien uskonveljiensä ja -sisariensa harjoittaman väkivallan pysäyttämiseksi. Tähän mennessä maltilliset muslimit ovat lähinnä keskittyneet tuomitsemaan ei-muslimien harjoittamaksi väitetyn rasismin.


      • Tosimies.
        3+17 kirjoitti:

        Maltillisten muslimien päälle ei kaatuisi yhtään vihaa, jos he oikeasti tekisivät jotain radikaalien uskonveljiensä ja -sisariensa harjoittaman väkivallan pysäyttämiseksi. Tähän mennessä maltilliset muslimit ovat lähinnä keskittyneet tuomitsemaan ei-muslimien harjoittamaksi väitetyn rasismin.

        ILman muuta kaatuu jos euroopassa tulee jonkinlainen konfilkti islamia vastaa, luuletko että siinä vaiheessa kysellään kuka on radikaali,kuka maltillinen.

        Pelkkä tuomitsiminen ei riitä, miksi eivät oman itsensä takia ota kovempia keinoja käyttöön??

        Nythän Suomessakin ns maltillisissa srk käy radikaali saarnaajia saarnaamassa joten voidaankin kysyä että onko edes olemassa maltillista islamia??

        Heidän tulisi tehdä iso ero mutta he eivät sitä tee.


    • allahin uusi kansa

      Ja Suomi täyttä päätä. Täällä etelässä jo kova vauhti.

    • Hyvästi Eurooppa

      Länsi-Euroopan maat elävät viimeisiä aikoja, jolloin ne kykenisivät vielä muuttamaan kehityksen suuntaa. Monissa Ruotsin, Norjan, Tanskan, Hollannin, Saksan, Ranskan, Espanjan jne. suurkaupungeissa asukkaiden enemmistö on muslimeja 20-30 vuoden kuluttua. Kuinka nämä maat torjuvat länsimaisen lain korvaamisen sharialla, jos kansan enemmistö sitä tahtoo?

      Koska muslimien "sekularisoitumisesta" ei ole merkkiäkään näköpiirissä - päinvastoin; nuoret muslimit ovat vanhempiaan radikaalimpia -, tarkoittaa se, että tulevaisuuden Euroopassa ei-muslimeilla, jos he asuvat muslimienemmistöisellä alueella, on edessään perinteinen muslimien kafiireille (vääräuskoisille) tarjoama valinta: kääntyminen islamiin, eläminen dhimminä (islamin "suojelemana" toisen luokan ihmisenä) tai kuolema. Historian aikana ei ole ollut yhtään muslimienemmistöistä maata, joka olisi antanut uskonnollisille vähemmistöilleen samat oikeudet kuin muslimeille. Skaala vaihtelee Saudi-Arabian täydellisestä muiden uskontojen kieltämisestä Malesian ja Indonesian suhteellisen rentoon, mutta silti epätasa-arvoiseen asetelmaan.

      Ikävä kyllä tällä hetkellä näyttää siltä, että Euroopan tulevaisuus on "Eurabia" - islamin hallitsema, taloudeltaan ja henkiseltä elämältään taantunut slummikaupunkien verkko. Tosiasiat puhuvat tämän kehityksen puolesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      756
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe