Mustasukkaisuuden syynä tyttöystäväni kaverit

whattodoo

Olen 21v mies ja olemme seurustelleet tyttöystäväni kanssa vasta kuukauden ja nyt kun olemme läheisempiä niin olen nyt pyörinyt enemmän tyttöystäväni kaveriporukankin mukana. Yhteistä aikaa emme kiireiden takia saa kuin to-su joten yhtenä viikonloppuna kysyin että voisiko tämä olla kanssani koko viikonlopun niin taas kuului että "pitää kattoo onko tytöillä jotain suunnitelmia"

Eräänä iltana oltiin sovittu että tyttö tulee meille mutta viime tingassa hän peruis sen sillä perustein että tyttöporukka halusit hänet mukaansa, joten hän jätti minut rannalle ruikuttamaan ja meni ystäviensä luokse. Seurustelun alussa oltii todella tiiviisti yhdessä mutta nyt on tytön ote alkanut hieman minuun "hellittämään" tai ainakin tältä tuntuu, koska tuntuu että tyttöystäväni antaa kavereilleen enemmän aikaa kuin minulla ja kun olemme tytön kavereiden kanssa joudun suunnilleen tuppisuuna heidän juttujaan vierestä kuuntelemaan.

Ajattelin jutella pari päivää sitten asiasta tyttöystäväni kanssa mutta ainakun sitten lopulta olemme kaksin nii päähäni tulee ajatus "mitäs sitä turhia saarnaamaan" vaikka jälkeenpäin olisi tehnyt mieli kysyä että "Onko meillä mielestäsi tarpeeksi aikaa keskenään" ja puhua tästä minun "mustasukkaisuudesta" mutta koska naiseni on niiiin ihana niin en saa puhetta aikaiseksi..

Mitä pitäisi tehdä, alan tulla hulluksi asian kanssa . Omasta mielestäni meillä ei ole tarpeeksi kahden keskeistä aikaa mutta en sitten tiedä mitä tyttöystävä ajattelee. Apuja? Onko muilla kokemuksia samanlaisesta tilanteesta? Jos oli miten asiasta selvittiin?

-Kiitos-

2

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuttu tunne!!

      Itsellä vähän saman kaltainen tilanne!!Minä uskon,että teillä tuo ikäkin tekee paljon..Minä olen 1kk seurustellut 26v tytön kanssa ja itse olen 9v vanhempi!!
      Meillä ei juurikaan ole ollut,kuin jokuinen yhteinen yö,jolloin olemme saaneet olla kahden..Näemme 1-2 krt viikossa..Muutoin nainen on koko ajan menossa!!
      Aina pitäisi olla menossa juomaan jollekin kaverille,tai juoda siinä hänen asunnollaan!!Hänellä on enemmin miespuolisia ystäviä,kuin naispuoleisia..
      Kinkkisessä tilanteessa ollaan kumpikin..=)Tämän juomisen ymmärrän toisaalta,kun hän on menettänyt vanhempansa ja tapahtunut muitakin pahoja juttuja elämässä!!=(Ei tässä voikuin odottaa..Joko suhde syvenee,tai sitten alan tuntea,että olemme ennemminkin kavereita..Mutta mustasukkainen ei kannata olla!!Se vain on yritettävä ymmärtää toista..Minä todellakin rakastan häntä,mutta aina on pelko takaraivossa,että taas kerran,särjen sydämeni..=(..Ehkä voisi yrittää tutustua paremmin hänen naispuoleisiin ystäviin,viedä huomioa häneltä pois..?Hmm..Mut tsemppiä sinne!!;)

    • whattodoo

      Kiitos tsempeistä ja sitä sinnekkin :) Tuli taas tänää tilanne vastaan kun tyttö "perui" meidän suunnitelmamme taas kun oli jo kerennyt luvata toisille kavereilleen jotain... :/ Kyllähän tota tuttavuutta on nyt tehty ja välillä ymmärrän että kaverit ovat ymmärtävät että tahdomme olla kahdestaan enempi ja suvaitsevat meidän seurustelun mutta silti tää vähän aina kirpasee kun tyttöystäväni meneeki kavereiden kanssa vaikka toissa iltana oli puhuttu että silloinkin voitaisiin tehdä niin sitte ei..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      195
      8778
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      5008
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      52
      4502
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      73
      4046
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      54
      3399
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3286
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      57
      3106
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2776
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      42
      2555
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2541
    Aihe