Soini luuraa kokoomuslaisten kanssa

Eduskunnasta ja vähän muuallatkin kuuluu ihmeellisiä juttuja. Niiden mukaan Soini viihtyy erityisen hyvin kokoomuslaisten seurassa?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toki, toki, Saulin oma juoksupoika...

Äänestä

Ei puoluetukimiljonääri soini laskeudu enää köyhän persurahvaan pariin. Hesettää megahampurilaisia ja irvistelee lämpimästä, kun persukurjalisto keittelee omalla kustannuksellaan torikansalle kahvia. Soini hakeutuu nyt kokoomuslaisten fiinimpään seuraan. Miljoonat ovat plakkarissa, joten persukenttä on soinille enää vain välttämätön paha. Hyödyllisiä idiootteja (soinin sanonta) tarvitaan jatkossakin takaamaan soinin makea, kroisosmainen elämä.

Äänestä

Demuhomot levittää täälä palstalla työkseen perättömiä juttuja kateuksissaan!

Äänestä

Missäs muuallakaan?

Äänestä

Jyrkille oma bitch olisi ilmeisestikin mieluisampi hallituskumppani kuin demarit, jotkä väkertävät vastaan mm. eläke- ja kunta-asioissa.

Ns. kansa on nyt unohdettu siellä Espoon hienostoalueilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelin politiikkaa? kirjoitti:

Eduskunnasta ja vähän muuallatkin kuuluu ihmeellisiä juttuja. Niiden mukaan Soini viihtyy erityisen hyvin kokoomuslaisten seurassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu