Täällä se vain käy vilkas keskustelu

vaikka Arin piti, joidenkin mielestä vaipua unholaan jo kauan aikaa sitten.Ok, ja onkin niin osittain käynyt .Syytä ei ole vaikea arvata sillä ei voi keikalle tulla fanittamaan jos ei ole keikkaa missä fanittaa! Miksi keikat on pelkästään etelä-suomalaisille ?Suomeksi sanottuna vituttaa tämmöinen homma.
8188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minne toivoisit Amoralin tai Arin tulevan keikalle?

Äänestä

Pohjoiseen, Tornio, Kemi, Rovaniemi, jonnekkin näistä .Ei voi unohtaa meitä jotka aikoinaan menetimme sydämemme Arille.Tulkaa hyvänen aika tännekin !

Äänestä
  • Torniossa taitaa edelleen toimia Umpitunneli. Mitäköhän sopivia keikkapaikkoja olisi Kemissä ja Rovaniemellä?

    Äänestä

on se Amoral jo hieman käynyt pohjoisessakin ja on tulossa Vaasaan mm. maaliskuussa.

Äänestä

Vaasa ei ole kovinkaan pohjoisessa, mutta Oulussa on Teatria jossa Ari on joskus vieraillut,Tornion Umpitunneli, ehkäpä Kemin Koodi ja Rovaniemellä Tivoli.Ja jospa joskus Leville menee, niin vois tehdä samalla keikkaa jossakin mainituissa.

Äänestä

Ari ja Amoral varmaan tulisivat mielellään sinne pohjoiseenkin, jos vaan olisi tarpeeksi jengiä tulossa paikalle. Tuskinpa heidän kannattaa lähteä toiselle puolelle maata roudaamaan kalustoa vain muutaman paikalle vaivautuvan takia. Ehkäpä Amoral lähtee nousuun täällä Suomessakin jos käy ensin valloittamassa ulkomaat, muuten ei täällä härmässä idols-amoralille respektiä heru. Se on nähty.

Äänestä
  • Amoralilla on liiaksi metallibändin eli marginaalimusiikin imago. Jos se identifioituisi enemmän rockbändiksi, yleisö löytäisi bändin paremmin ja tietenkin musiikin radiosoitto auttaisi. Festareillekin olisi helpompi päästä rockbändinä, koska katsotaan, että metallilla on ne omat festarinsa.

    Pohjoisessa esiintyy vähemmän bändejä, joten siellä kaikkia bändejä tulee katsomaan enemmän porukkaa kuin etelän kaupungeissa, joissa samana iltana on isompi tarjonta. Amoral voisi tehdä pohjoisen kiertueen esim. Oulu, Raahe, Kemi, Tornio, Rovaniemi ja samalla alkuillasta Ari voisi tehdä soolokeikan esim. Masin säestämänä. Amoral voisi käydä taas myös Ruotsin ja Norjan puolellakin ilahduttamassa fanejaan. Riippuu tietenkin siitä kuinka tehokas keikkamyyjä Nem-Booking on. Saattaahan pohjoisen keikkoja jo olla suunnitteillakin, mutta niitä ei ehkä ole vielä varmistettu ja siksi julkaistu. Amoralilla on työn alla Amerikan ja Euroopan kiertueet, joiden varmistuttua on helpompi suunnitella kotimaan keikkoja.

    Äänestä

Niillä kerroilla kun Ari on esiintynyt Tornion Umpitunnelissa, niin paikka oli kyllä täynnä yleisöä.Tiedän, sillä olen ollut mukana .Niin, että ei kelpaa selitykseksi.Passaahan sitä tulla kokeilemaan, että vieläkö suosiota on, ei kai sitä muuten tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ari-faniko? kirjoitti:

vaikka Arin piti, joidenkin mielestä vaipua unholaan jo kauan aikaa sitten.Ok, ja onkin niin osittain käynyt .Syytä ei ole vaikea arvata sillä ei voi keikalle tulla fanittamaan jos ei ole keikkaa missä fanittaa! Miksi keikat on pelkästään etelä-suomalaisille ?Suomeksi sanottuna vituttaa tämmöinen homma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu