Salarakkaan roolissa puoliselibaatissa

Alkaa olla aika kärvistelyä tämä. Oma elämä on muutenkin pysähdyksissä kaikkien elämässä olleiden vaikeuksien vuoksi. Siinä sitten tapasin muutama vuosi sitten ukkomiehen, jonka kanssa on ollut mukavaa, ja joka tiiviisti (ja mustasukkaisestikin) pitää yhteyttä päivittäin. Mutta käytännön tapaamiset ovat vähissä. Mies varmasti välittää, mutta ottaa silti parhaat palat parisuhteesta, ja sen jonkin, mitä siitä puuttuu, harvakseltaan tilanteen salliessa nauttii kanssani.

Itse alan olla kuitenkin aika ärsyyntynyt. Olen liian kiltti ollakseni uskoton (uskottomalle, ukkomiehelle). Ja kun en juo ja baareissa käy, en edes halukkaita miehiä tapaa. Koetin laittaa nettiin senssi-ilmoituksia, mutta rohkeuteni petti, ja poistin profiilit. Liian ujo siis siihenkin. Mikään kaikkein edustavin nainen tuskin olen. Perussievä voin olla vanhemman ikäluokan miehen mielestä.

Että tässäkö tämä nyt oli. Dildo tyynyn alla on naisen paras ystävä? Olisipa joku vastaavassa tilanteessa oleva mies, jonka kanssa voisi tehdä yya-sopimuksen.

8

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7 mljardin kanssa

      Kelpaisiko sinkku poikamies?

    • rak100

      Selibaatissa.
      Täällä ois vastaavassa tilanteessa oleva asiallinen sinkku mies. Ei tule käytyä baareissa kun en juo, vaikea seuraa löytää. Netin kautta yrittänyt hakea seuraa myös oma ilmoitus vaälillä ollut muutamilla seuranhaku sivuilla.
      Mist kaukaa olet..?

      • Pääkaupungista. Siis todella periferiassa, oletan?


    • matti63

      Ensinnäkin häpeä et olet mukana moisessa, toiseksi hanki oma elämä. Oikea kiltti ei tee tuollaista, mieti mitä teet aviopuolisolle.

    • au

      Mikä tää on?? oikeesti??

    • kuvottavat varatut

      Voi, voi. Juuri tuollaisessa tilanteessa olin itse joitakin vuosia sitten. Kun vihdoin heräsin tajuamaan, kuinka hullua oli ollut tavallaan sitoutua varattuun mieheen, olin jopa hieman vihainen, ettei kukaan ystäväni, jotka tiesivät tilanteesta, jotenkin katkaisseet sitä hölmöä suhdetta. Siis varattu mies vie aikaasi, sinun ainutkertaista elämääsi. Ei hän pohdi, mikä olisi sinulle hyväksi. Hän on itsekäs k**ipää.

      Onneksi olet siinä vaiheessa, että ärsyynnyt. Jospa se olisi merkki siitä, että olet valmis jättämään varatun kelmin. Yritä irrottautua. Ota vaikka ystäviäsi apuun ja laita joku heistä soittamaan miehelle ja kertomaan selvin sanoin, millainen hyväksikäyttäjä ja itsekäs hirviö hän on.

      Onnea sinulle. Jätä se mies.

    • Moraali Kunniaan

      Huo r at ovat henkisesti sairaita ihmisiä, jotka eivät ymmärrä tekojensa seurauksia. Mm. sitä mieten paljon he aiheuttavat lapsilleen henkisiä kärsimyksiä.
      Avioerojen myötä itselleen ja lapsilleen taloudellisia menetyksiä.

      Miettikää näitä asioita te huo r a pukit ja huo r at. Vaikka turhaahan minä teitä kehoitan miettimään, kun ei teillä ole aivoja millä miettiä, kun kaikki ajatuksenne on haarojenvälissä. Olette iljettäviä.

      Kunnollisia, puolisoilleen uskollisia, rehellisiä, lapsiaan ja toisiaan rakastavia ihmisiä ei nykyään ole enää kuin 1-promille koko maapallon asukasmäärästä.

      • .siulwn-

        Voisit vetäistä aivopierusi sisään takaisin.
        Perustelet paskanjauhamistasi jollakin moraalilla tms. näillä palstoilla.
        Et ymmärrä, mistä on kyse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe