Wallinilla oudot käsitykset.

Wallinin mielestä vihollinen hyökkää lännestä - Wallinin omasta kotimaastaan ruotsista.

Hei kuulkaahan nyt RKP:läiset; ette usko itsekään tuota P.A.S.K.A.A. )
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos yleensäkään vihollinen löytäisi Dragsvikin, niin siitä jo pisteitä. Dragsvik on todellakin piilossa suojaisan saariston suojissa.

Eipä ihme että on ruotslaisten suosiossa, ja Sarasvuon. Nyt olisikin kiva saada näyte hänen hyvästä ruotsinkielestään, ja kuulla senaikaisten kaverien mielipidettä Sarasvuosta.

Äänestä

Dragsvikia ei ylläpidetä maanpuolustuksellisista syistä, vaan kielipoliittisista syistä.

Näin se on. Niin ihmeelliseltä kuin kuulostaakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pappa betalar kirjoitti:

Wallinin mielestä vihollinen hyökkää lännestä - Wallinin omasta kotimaastaan ruotsista.

Hei kuulkaahan nyt RKP:läiset; ette usko itsekään tuota P.A.S.K.A.A. )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu